Fotó: fradi.hu

Fradi: Két új igazolás is betalált, a zöld-fehérek a román csapat sima legyőzésével hangoltak a BL-selejtezőre - videó

Az NB I címvédője Zachariassen, Varga B. és Makreckis találatával 3-0-ra győzött a román első osztályú Botosani ellen.
Budai László 2023. július 3., hétfő 19:51
Szerző: Budai László 2023. július 3., hétfő 19:51

Hamar vezetést szerzett a Fradi az előző román bajnokság 12. helyén végzett Botosani elleni felkészülési mérkőzésen hétfő este: Marquinhos jobb oldali lapos beadása után Zachariassen lőtt 10 méterről a jobb sarokba az ötödik percben (1-0). Nem sokat kellett várni a következő zöld-fehér találatra sem: jó letámadás után Traoré passzolt Varga Barnabáshoz, ő pedig öt méterről a kapuba lőtt (2-0).

A harmadik Fradi-gól már a második félidőben, néhány csere után született: a pár perce a pályán lévő Makreckis lőtte ki 17-ről a jobb alsót a 69. percben (3-0).

A Fradiban tehát két új igazolás is betalált, ennek is köszönhető, hogy a csapat magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott.

Felkészülési mérkőzés

Ferencváros-Botosani (román I.) 3-0 (Zachariassen 5., Varga B. 14., Makreckis 69.)

Ferencváros: Dibusz - Botka (Knoester, 71.), S. Mmaee, Cissé, Civic (Pászka, 78.) - Abu Fani (Esiti, 59.), Baráth (Makreckis, 66.), Zachariassen (Loncar, 85.) - Marquinhos (Owusu, 59.), Varga B. (Lisztes, 71.), Traoré (Kehinde, 79.)

A gólok

Fradi: Már külföldön is Lisztes a téma, megírták, melyik topligás csapat vinné jövőre a bajnok fiatal csillagát - sajtóhír
A Kicker szerint az Eintracht Frankfurt már dolgozik azon, hogy 2024 nyarán megszerezze a Ferencvárosba berobban Lisztes Krisztiánt.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.