Fotó: aikfotboll.se

Fontos távozó a Vidinél: Svédországba igazolt a magyar csapatkapitány - hivatalos

Távozott Csongvai Áron.
Nyikes Zoltán 2025. február 13., csütörtök 20:33
Fotó: aikfotboll.se
Távozott Csongvai Áron.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. február 13., csütörtök 20:33

Beigazolódtak az előző napok sajtóhírei: távozik a Fehérvár FC-től Csongvai Áron, aki a svéd élvonal elmúlt szezonjában harmadik helyen végzett AIK Fotboll színeiben folytatja pályafutását.

A hátvédként és középpályásként is bevethető Csongvai 2023 februárjában érkezett Fehérvárra az Újpest FC-től. Az elmúlt két évben 59 NB I-es bajnokin 4 gólt szerzett piros-kékben, ezen kívül pályára lépett 2 MOL Magyar Kupa és 4 UEFA Konferencia Liga-selejtező mérkőzésen is. 2024 nyarától csapatkapitánya volt az együttesnek - írja a Vidi hivatalos oldala.

A svéd csapat hivatalos oldala szerint Csongvai szerződése 2027. december 31-ig szól.

– Nagyon elégedettek vagyunk, hogy Áron mostantól az AIK játékosa – mondta Thomas Berntsen sportigazgató. – Ő egy stabil játékos kiváló karakterrel, aki erősíteni fogja a csapatunkat a párharcokban és a futóteljesítményben. Emellett a passzjátéka is gazdagítani fogja a játékunkat.

– Fantasztikus érzés Svédország legnagyobb klubjához csatlakozni. Sokat hallottam már a csapatról, különösen az AIK szurkolóiról. Most alig várom, hogy kemény munkával segítsem a csapatot a fejlődésben – mondta a magyar játékos az AIK hivatalos oldalán.

A hivatalos bejelentések nem írják, mekkora összegért váltott klubot Csongvai, ám az előző napokban a svéd sajtóban megírták, mennyit kereshetett ezzel az eladással a Vidi.

Olvastad már?
"Ez tényleg kínos!": Szoboszlainak szólt be az MU legendája, óriási vihart kavart - videó
A Liverpool szurkolói a közösségi médián keresztül vágtak vissza Rio Ferdinandnak az Everton elleni 2-2-es döntetlen alkalmával a Goodison Parkban adott kommentárjai miatt, amikben Szoboszlai Dominik "kínos színészkedése" töltött be főszerepet.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Puskás Akadémia
Dárdai már nagyon közel
Az nso.hu értesülései szerint egyre közelebb a Puskás Akadémiához ifjabb Dárdai Pál, és hamarosan be is jelenthetik az átigazolást. A Hertha 1-szeres magyar válogatott szélsője korábban csak a Vidinél játszott az NB I-ben.
ETO FC Győr
Albán támadót néztek ki
A shkodrasport.com információja szerint a győriek újabb albán játékost szemeltek ki, a portál ugyanis úgy tudja, hogy az ETO már ajánlatot is tett Kevin Dodajért.
Ferencváros
Naby Keita
A jelenlegi állás szerint Naby Keita télen visszatér a Werder Bremenhez - ahol aligha kap majd újabb esélyt.
Tovább az összes átigazoláshoz