Fotó: fradi.hu

Felkészülés: Folytatódott a Fradi visszatérő kölcsönjátékosának szárnyalása - videó

A zöld-fehérek Stjepan Loncar duplájának köszönhetően győztek 2-1-re a lengyel élvonalbeli Piast Gliwice ellen Spanyolországban.
Budai László 2024. január 18., csütörtök 13:54
Szerző: Budai László 2024. január 18., csütörtök 13:54

A Spanyolországban edzőtáborozó Ferencváros eddig egy felkészülési mérkőzést játszott, azon - még Magyarországon - a kölcsönből visszatérő Stjepan Loncar góljával 1-0-ra verte a Mezőkövesdet. A Fradi ma már La Nuciában lépett pályára a lengyel élvonal kilencedik helyén álló Piast Gliwice ellen - a zöld-fehérek kezdőjében ott volt az egyik új igazolás, Habib Maïga és a klub U17-es együttesének egyik tehetsége, Szabó Szilárd is.

Loncar hamar megmutatta, hogy ott folytatja, ahol a Kövesd ellen abbahagyta: az 5. percben Civic futott el a baloldalon, laposan középre adott, onnan pedig a bosnyák válogatott középpályás közelről a hosszú alsóba pöckölte a labdát. Sőt, Loncar szerezte a Fradi második gólját is, a 34. percben egy visszakészített labdát lőtt 17 méterről a jobb alsóba (2-0).

A második félidőre a Ferencváros sort cserélt - így debütálhatott Kenan Kodro is -, a játékrészt pedig a lengyelek kezdték jobban, de Karbowy lövése után Dibusz és a bal oldali kapufa közös erővel hárított. Majd nem sokkal később a magyar válogatott kapusnak kétszer is a jobb sarok elől kellett mentenie.

A zöld-fehérek ebben a játékrészben kevésbé voltak veszélyesek, de egészen a végéig úgy tűnt, így is megtartják kétgólos előnyüket, az utolsó pillanatokban azonban a Piast Félix 11-esből szerzett találatával szépíteni tudott (2-1).

A gólok

Felkészülési mérkőzés

Ferencváros-Piast Gliwice (lengyel I.) 2-1 (Loncar 4., 34., ill. Félix 90. - 11-esből)*

Ferencváros, I. félidő: Varga Á. - Botka, Aaneba, Cissé, Civic - Maïga, Abu Fani, Loncar - Szabó Sz., Pesic, Marquinhos (Dhonata, 40.).

Ferencváros, II. félidő: Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Besic, Katona B. (Dhonata, 92.), Gojak - Kharaishvili, Kodro, Lisztes (Tóth A., 87.).

*a mérkőzést kétszer 50 perces félidővel játszották

Loki: 3 gólos válogatott csatár érkezéséről írnak Svédországban
Omar Faraj, a svéd AIK Solna 21 éves támadója Debrecenben köthet ki egy kinti újságíró szerint.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.