Fotó: dvtk.eu

Felkészülés: A szünet után indult be a Diósgyőr, a védők voltak a nyerőemberek az NB II-es csapat ellen

A szombat délelőtti felkészülési mérkőzésen háromgólos győzelmet aratott a Diósgyőr a Kazincbarcika ellen.
Nyikes Zoltán 2024. március 23., szombat 13:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 23., szombat 13:50

A válogatott mérkőzések miatti szünetet kihasználva felkészülési mérkőzést játszott a DVTK és a másodosztályú Kazincbarcika. A diósgyőri klubhonlap beszámolója szerint a gól nélküli első félidőt követően az 57. percben szerzett vezetést az NB I-es csapat, amikor is Pozeg Vancas szögletét Szatmári fejelte vissza középre a hosszú oldalról, a tömegben Gera elpöckölte a labdát, majd Ondrej Baco reagált a leggyorsabban, és közelről a hálóba lőtt, 1-0.

A 75. percben Pozeg Vancas bal oldali badását Gera kapura fejelte, egy védőről lecsorgott, de érkezett Bokros Szilárd, és közelről a hálóba tette a labdát, 2-0. A végeredményt két perccel később állították be a hazaiak, ekkor Gera hosszú labdájára indulva Bright Edomwonyi szó szerint lerázta magáról a védőjét a felezővonalnál, végigvitte a labdát az ellenfél térfelén, és mintegy 12 méterről, jobbról a hálóba lőtt, 3-0.

A DVTK legközelebb Zalaegerszegen, míg a Kazincbarcika otthon a Csákvár ellen lép pályára a bajnokságban.

Felkészülési mérkőzés, Diósgyőr

Diósgyőri VTK-Kazincbarcika 3-0 (Baco 57., Bokros 75., Edomwonyi 77.)

DVTK 1. félidő: Danilovic - Farkas, Chorbadzhiyski, Lund, Stephen - Popadiuc, Holdampf, Klimovich - Pernambuco, Kampetsis, Acolatse.
2. félidő: Danilovic (Odyntsov, 60.) - Gera, Szatmári, Baco, Bokros - Popadiuc, Vallejov, Klimovich - Pernambuco (Csirmaz, 60.), Edomwonyi, Pozeng Vancas.

Kazincbarcika: Megyeri (Király, 46.) - Ternován (Kurdics, 46.), Szekszárdi M., Varga J. (Heil, 46.), Süttő, Vincze, Csatári, Pekár (Szabó I. B., 46.), Kártik (Ádám, 46.), Pethő (Pinte, 46.), Gänte.

Válogatott: "Magyarország a törökök rémálma, a csapatjáték nyert a sztárok ellen", Ádám Martinon megdöbbentek – lapszemle
Így látták a török portálok a pénteki Magyarország-Törökország felkészülési mérkőzésen történteket. Lapszemle.