Fotó: fradi.hu

Felkészülés: A Fradi és a Puskás is cseh csapattól kapott ki, a Loki és a Kisvárda nyert a főpróbán - eredmények

A Ferencváros, a DVSC, a Kisvárda és a Puskás Akadémia is pályára lépett csütörtök délután.
Nyikes Zoltán 2024. január 25., csütörtök 17:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 25., csütörtök 17:41

A Ferencváros csütörtök délelőtt vereséget szenvedett ukrán ellenfelétől, délután pedig a cseh Plzen következett, ami az utolsó edzőmérkőzése volt a zöld-fehéreknek a spanyolországi edzőtáborban.

Gyorsan vezetést szerzett a magyar csapat, a 7. percben Zachariassen indult meg a jobb oldalon, majd passzolt a középen érkező Marquinhosnak, akinek a lövésébe belelépett a cseh védelem, a labda pedig a kapuban kötött ki - 1-0, öngól. A 13. percben is a Fradi előtt adódott helyzet, ekkor Zachariassen vezette a kapura a labdát, majd lőtt fölé. A 26. percben Zachariassent kell ápolni, a menteni igyekvő kapus találta el a fejét ököllel, a norvég játékos támogatással hagyta el a pályát, de a saját lábán sétálva, helyére Edgar Szevikjan érkezett. A fradi.hu élő közvetítése később pozitív helyzetjelentést adott, Zachariassennel minden rendben, a játékrész második felét már a kispadról nézte.

A szünet előtt kevéssel még éles szögből próbálkozott Loncar egy szabadrúgással, lövése közel volt, de a léc fölé ment. A fordulás után a 70. percben egyenlítettek a csehek: egy bedobás után pillanatok alatt helyzetbe került a Plzen, amelynek 15-ös számú játékosa, Tomas Chory volt eredményes, majd négy percre rá Pavel Sulc góljával már a cseheknél volt az előny, 1-2. A végeredményt végül a csehek játékosa, Kalvach állította be, aki egy kontra után volt eredményes.

Felkészülési mérkőzés, La Núcía, Spanyolország

Ferencváros-Plzen (cseh I.) 1-3 (I. Traoré 7. - öngól, ill. Chory 70., Sulc 74., Kalvach 90.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Aaneba, Ramírez - Loncar, Maiga, Abu Fani (Sigér, 87.) - Marquinhos, Pesic (Varga Z., 84.), Zachariassen (Szevikjan, 29.).

A pénteki hazautazás előtt csütörtökön délután lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését a DVSC a törökországi edzőtáborban. Az ellenfél a montenegrói bajnokság listavezetője, a Buducnost Podgorica volt. A magyar csapatnál azok kaptak főszerepet, akik a szerdai, Novi Pazar elleni meccsen nem léptek pályára, vagy csak keveset játszottak. A találkozót a Loki kezdte fölényben, a 4. percben Stefan Loncar révén gólt is szerzett egy pontrúgás után, de lesállás címén a találatot érvénytelennek minősítette a játékvezető. A 10. percben viszont már érvényes gólt szerzett a DVSC, Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Ferenczi János fejelt mintegy 10 méterről a kapuba, 1-0.

Ezt követően többet próbálkozott a Buducnost is, de nagyobb lehetőséget nem tudott kidolgozni. A 22. minutumban egy szép támadás végén Vajda Botond passzolt Dzsudzsák Balázshoz, akinek 17 méteres bombáját bravúrral védte a kapus, az ellentámadásból a montenegróiak kerültek ziccerbe, de Megyeri Balázs is szépen hárított. A szünetig még akadtak kisebb helyzetek (Megyeri újabb remek védést mutatott be), azonban a pihenőig nem változott az eredmény.

A második játékrészben is inkább a DVSC kontrollálta a mérkőzést, többször egészen remek akciókat vezetett a csapat, de természetesen akadtak hibák is. A 62. percben Bárány Donát pörgetett fölé közelről, a saját nevelésű csatár a 63. minutumban azonban már nem hibázott, Dzsudzsák Balázs gyönyörű beadása után 8 méterről fejelt a kapuba, 2-0. A 67. percben Megyeri Balázs egy erős átlövést ütött fölé, aztán Stefan Loncar ismét betalált, de egy előzetes lökés miatt ezt a gólját sem adták meg, miként nem sokkal később Bárány Donátét sem. A hajrában mindkét kapu előtt adódtak még ígéretes szituációk, azonban több találat nem esett - írja a dvsc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

DVSC-Buducnost (montenegrói I.) 2-0 (Ferenczi 10., Bárány 63.).

DVSC: Megyeri – Kusnyir, Lagator, Pellumbi (Mojzis, 87.), Ferenczi – Loncar, Manrique – Vajda (Szécsi, 82.), Dzsudzsák (Bódi, 87.), Domingues (Kyziridis, 82.) – Bárány (Cibla, 87.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

A törökországi edzőtábor zárásaként a kazah elsőosztályú Kajszar Kizilorda csapatával mérkőzött meg a Kisvárda.

Két ellentétes félidőt játszottak a felek, míg az első 45 percben csak helyzetekig jutottak a játékosok mindkét kapu előtt, addig a szünet után megindult a gólgyártás. Előbb az 51. percben Mesanovic csapott le a labdára a bal oldalon, beadásából Makowski 5 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. Tíz percre rá Matic röviden gurította vissza a labdát Petkovic felé, Zulfikarov ballal a kapu közepébe lőtt, 1-1. A 64. percben fordítottak a kazahok: Borogyin a jobbra vetődő Petkovic mellett a kapu közepébe lőtt egy tizenegyest, 1-2.

A győzelem viszont végül csak összejött a Várdának: előbb Mesanovic pörgetett Ötvös elé, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt, a kapus csak beleérni tudott, majd Lucas indításával Czékus lépett ki és 16 méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 3-2 - írja a kisvardafc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Lara, Törökország

Kisvárda-Kajszar (kazah I.) 3-2 (Makowski 51., Ötvös 69., Czékus 86., illetve Zulfikarov 61., Borogyin 11-esből, 64.)

Kisvárda: Petkovics – Cipetic, Matic, Széles, Körmendi – Lucas, Nikolov – Makowski, Ötvös, Camaj (Filipovic) – Mesanovic (Czékus).

A cseh bajnoki listavezető Sparta Praha ellen játszotta a Puskás Akadémia az utolsó felkészülési mérkőzését Spanyolországban. A prágai alakulat erősen kezdett, már az 5. percben veszélyeztettek Jan Kuchta révén, de Patrizio Stronatinak sikerült becsúszva blokkolnia. Az első negyedóra végén a Puskás még közelebb járt a gólszerzéshez, amikor Komáromi György küldött kapura egy életerős lövést, de Jensen Peter Vindahl kapus hárított. Nem sokkal később Jakov Puljic tette ki szélre a labdát Komárominak, aki centerezni próbált, Vindahl ezúttal is mentett, majd a kipattanót Artem Favorov tűzte kapura, de a prágai hálóőr újra védeni tudott. Komáromi két perccel ezután átlövéssel is próbálkozott, de ezúttal sem volt szerencséje, a felső lécen csattant a labda. A 31. percben Markek Tamásnak is nagy védést kellett bemutatnia Michal Sevcik közelről leadott próbálkozását követően, majd nem sokkal később Ladislav Krejci lapos átlövése után a kapufa segítette ki a magyar kapust. A 35. percben sikerült megszereznie a vezetést a Spartának: a labda kis szerencsével Matej Rynes előtt kötött ki, aki kapásból a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1.

A félidő hajrájában Artem Favorov ugratta ki Komáromit egy fantasztikus íveléssel, a fiatal szélső ziccerbe került, majd szépen el is húzta a labdát a kapus mellett, de lövése ezúttal is a kifelé pattant a kapufáról, majd az ismétlését Patrik Vydra vágta ki a csehek gólvonaláról.

A második játékrészt is a csehek kezdték aktívabban, a 49. percben Tomas Wiesner ívelte a labdát jobbszélről középre Rynes elé, aki egy bombaerős lövéssel megduplázta a Sparta Praha előnyét, 0-2. Markek Tamásnak a következő percekben több védést is be kellett mutatnia, hogy ne kerüljön még nagyobb hátrányba csapata. A prágai együttes magabiztosan őrizte kétgólos előnyét a folytatásban, és nem is változott az eredmény.

Felkészülési mérkőzés, Spanyolország

Puskás Akadémia-Sparta Praha (cseh I.) 0-2  (Rynes 35., 49.)

Puskás Akadémia FC: Markek – Maceiras, Golla (Szolnoki 72.), Stronati (Pál 72.), Ormonde-Ottewill (Markgráf 81.) – Favorov (Batik 60.), Plsek (Ominger 57.), Vékony (Nissilä 46.) – Komáromi (Corbu 81.), Nagy (Mondovics 70.), Puljic (Gruber 60.)

Rossi megerősítette: Törökország lehet a magyar válogatott egyik ellenfele az Eb előtt
A szövetségi kapitány azt is elárulta, melyik csapatot szeretné elkerülni majd a nyári kontinentornán.