Fotó: facebook.com/etofcgyor

ETO-Haladás: Pintér Attila 17 éves fia pazar góllal mentett pontot a szinte végig emberhátrányban játszó Szombathelynek

Bumba korai góljára Pintér Attila fia - Filip - válaszolt, így a Szombathely elhozott egy pontot Győrből.
Póczik Dávid 2023. szeptember 24., vasárnap 21:39
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 24., vasárnap 21:39

Közel nyolcvan percet emberhátrányban játszva mentett pontot a Haladás Győrben a labdarúgó NB II nyolcadik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A vendégek már az első komolyabb helyzetben emberhátrányba kerültek, ugyanis a hatodik percben Predrag Bosnjak kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, ezért kiállították, a büntetőt pedig Claudiu Bumba értékesítette.

A szünet után egyenlített a Haladás, a gólt Pintér Attila 17 éves fia - Filip - szerezte, aki ETO-nevelésű játékosként vasárnap a Haliban debütált az NB II-ben. A 82. percben rendeződtek az erőviszonyok, mivel a győriek brazil támadóját, Riquelmét is leküldte a pályáról a játékvezető. (MTI)

Merkantil Bank Liga NB II, 8. forduló

ETO FC Győr-Szombathelyi Haladás 1-1 (Bumba 7. - 11-esből, Pintér 49.) Kiállítva: Bosnjak 6., ill. Riquelme 82.

korábban:

Credobus Mosonmagyaróvár - HR-Rent Kozármisleny 1-1 (Szendeff 93., ill. Tóth 60.)

Budafoki MTE-Tiszakécskei LC 2-1 (Szerető 13., Elek 50., ill. Zamostny 55.)

Soroksár SC-Budapest Honvéd 1-1 (Lovrencsics 39., ill. Holman 71. - 11-esből)

FC Ajka-BFC Siófok 0-2 (Major 75., Dénes 93.)

Vasas FC-Gyirmót FC Győr 2-0 (Novothny 46., Hidi M 69.)

Kolorcity Kazincbarcika SC - BVSC-Zugló 2-2 (Pekár 32. - 11-esből, Pinte 77., ill. Hidi 12., Mucsányi 56.)

Pécsi MFC-Aqvital FC Csákvár 0-1 (Nagy Z. 82.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Nyíregyháza Spartacus 1-1 (Bíró 50., ill. Nagy D. 86.)

NB II: Holman mentett pontot a Honvédnak Lipcseiék ellen, a Vasas legyőzte a Gyirmótot - eredmények, videók
A Mosonmagyaróvár a 93. percben tudott egyenlíteni a Kozármisleny ellen, a Budafok pedig otthon múlta felül a Tiszakécske csapatát. Lipcsei Péterék vezettek a Honvéd ellen, azonban Holman Dávid egy 11-es után egalizált. Először kapott gólt a bajnokságban a Pécs, nyert a Vasas és a Siófok is.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.