fotó: Zalaegerszegi TE

Edzőmeccsek: Győzelemmel kezdte az évet a ZTE

Az idei év első felkészülési mérkőzése 2-1-es sikert hozott a Zalaegerszeg számára az osztrák TSV Hartberg ellen.
admin 2023. január 10., kedd 22:31
Szerző: admin 2023. január 10., kedd 22:31

A keddi napon, kora délután játszott felkészülési mérkőzést a ZTE csapata az osztrák első osztályban játszó TSV Hartberg ellen Zalaegerszegen. Számos másik edzőmeccshez hasonlóan, ezt a mérkőzést is 4x30 perces játékrészekre osztva játszották le a csapatok.

A 10. percben meg is született a mérkőzés első találata Szendrei Norbert által, aki Bede Bence beadását fejelte a jobb felső sarokba. A játékrész végén a bokasérülést szenvedő Tajti Mátyást Bojan Sankovic váltotta a középpályán.

Egy sorcserét követően a második játékrészre a következő tizenegyel állt fel a ZTE: Gyurján - Lesjak, Safronov, Kovács, Májer - Sankovic, Denys - Klausz, Meshack, Manzinga - Ikoba. Az utolsó 30 percre Németh Ervin, Papp Csongor, Boros Zsombor és Gergely Botond érkezett még a pályára, Gyurján, Sankovic, Manzinga és Ikoba helyére. A 100. percben Boros Zsombor találatával már 2-0-ra vezetett a Zalaegerszeg, de a véghajrában az ellenfél is egyenlíteni tudott, így állt be a 2-1-es hazai győzelmet hozó végeredmény.

A ZTE következő barátságos meccsét az NB II-es Gyirmót FC ellen játssza majd pénteken.

Felkészülési mérkőzés, Zalaegerszeg

ZTE - TSV Hartberg 2-1 (Szendrei 10., Boros 100.)

ZTE, I. játékrész:  Demjén - Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi - Németh E., Tajti, Szendrei, Gergényi - Szalay, Németh D.

ZTE, II. játékrész: Gyurján - Lesjak, Safronov, Kovács, Májer - Sankovic, Denys - Klausz, Meshack, Manzinga - Ikoba

ZTE, III. játékrész: Németh E. - Lesjak, Safronov, Kovács, Májer - Papp Cs., Denys - Klausz, Meshack, Boros Zs. - Gergely B.

Edzőmeccsek: Furcsa vége lett az Újpest találkozójának; csúnya vereségbe szaladt bele a Debrecen - videó
A Slask hiába vezetett sokáig, Varga Balázs találatával egyenlítettek az újpestiek az edzőmeccsen. A Loki sima, 4-0-s vereséget szenvedett az U Cluj együttesétől.