Fotó: ujpestfc.hu

Edzőmeccsek: Furcsa vége lett az Újpest találkozójának; csúnya vereségbe szaladt bele a Debrecen - videó

A Slask hiába vezetett sokáig, Varga Balázs találatával egyenlítettek az újpestiek az edzőmeccsen. A Loki sima, 4-0-s vereséget szenvedett az U Cluj együttesétől.
Budai László 2023. január 10., kedd 14:50
Szerző: Budai László 2023. január 10., kedd 14:50

A lengyel élvonal 11. helyén álló Slask Wroclaw a 10. percben büntetőt harcolt ki Yeboah révén az Újpest elleni, eredetileg 2X40 perces félidővel tervezett edzőmérkőzésen. A büntetőt Exposito akarta értékesíteni, Nikolic kapus azonban kifogta a 11-est.

A spanyol támadó a 21. percben már pontosabb volt, akkor Nahuel passza után sikerült 16 méterről az újpesti kapuba találnia.

A szünetben mindkét csapat tudatta, hogy a második félidő rövidebb lesz, a lila-fehérek szerint a rossz időjárási körülmények miatt. A játékrész sokáig eseménytelenül telt, de a csonka félidő utolsó perceiben Varga Balázs egy pazar lövéssel egyenlíteni tudott, így 1-1 lett a meccs vége.

Jegyzőkönyv

Felkészülési mérkőzés

Slask Wroclaw-Újpest 1-1 (Exposito 21., ill. Varga B. 74.)

Újpest: Nikolic (Banai, 46.) - Szabó B., Csongvai, Hall, Borello - Jakobi, Boumal (Jevtoski, 46.) - Pauljevic (Varga B., 46.), Katona, Simon - Ambrose (Gouré, 46.)

A román első osztályú Universitatea Cluj ellen lépett pályára a DVSC kedden felkészülési mérkőzésen a törökországi edzőtáborban. A kolozsvári együttes már az első félidőben háromgólos előnybe került: két fejes gól, majd egy nagy védelmi hiba utáni találat kellett ehhez. A 40. percben Dzsudzsák Balázs remek passza után Dorian Babunski került ziccerbe, azonban kihagyta a helyzetet, így a DVSC jelentős hátrányban kezdte a második félidőt - számolt be róla a dvsc.hu.

A második játékrész eseménytelenebbül zajlott, de az U Cluj egy találatot így is szerzett, és végül 4-0-ra verte a Debrecent.

Fotó: dvsc.hu

Jegyzőkönyv

DVSC-U Cluj 0-4

DVSC: Megyeri – Bévárdi, Romancsuk, Deslandes, Ferenczi – Varga J., Baráth P. – Dzsudzsák, Szécsi, Sós – Dorian Babunski.

DVSC a 60. perctől: Gróf – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Manrique, Neofytidis – Bódi, Szécsi, Loukili – Dieye.