Fotó: dvtk.eu

Durva, ami a Diósgyőr meccsein a 80. perc után történik

A DVTK a szezon legfontosabb időszakában sorra nyerte az utolsó percekben a meccseket.
Csakfoci.hu 2023. május 15., hétfő 14:16
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 15., hétfő 14:16

A Diósgyőr hétvégén hazai pályán megünnepelte az NB I-be jutást, a miskolciak két év után bajnokként jutottak vissza az élvonalba. A miskolciakat a 27. fordulóban az MTK egy fordulóra letaszította az első helyről, miután a kék-fehérek 4-2-re nyerték a szezon rangadóját, ezt követően viszont beindult a diósgyőri henger.

Az azóta eltelt 10 mérkőzésről ugyanis egy kivételével elmondható, hogy mindig esett gól a DVTK meccsén a 80. perc után.

Íme, a diósgyőri hajrá mérleg az utolsó 10 bajnokin:

DVTK - Szentlőrinc 5-1 (gól a 86. percben): nem befolyásolta a pontszámot
Dorog-DVTK 0-1 (győztes gól a 86. percben) + 2 pont
DVTK-Békéscsaba 1-0 (győztes gól a 88. percben) + 2 pont
Budafok-DVTK 1-2 (győztes gól a 91. percben) + 2 pont
DVTK-Mosonmagyaróvár 1-1 (a 77.-ben szereztek vezetést, de itt ők kaptak gólt a 90. percben) - 2 pont
Kozármisleny-DVTK 2-3 (győztes gól a 90. percben) + 2 pont

DVTK-Szeged 2-1 (győztes gól a 84. percben) + 2 pont
DVTK-Csákvár 3-1 (18 perc alatt döntöttek, az egyetlen meccs, amin nem esett gól a hajrában): nem befolyásolta a pontszámot
Nyíregyháza-DVTK 1-1 (egyenlítő gól a 88. percben) + 1 pont
DVTK-ETO 3-1 (a győzelmet bebiztosító gól a 80. percben): nem befolyásolta a pontszámot

Az alábbi gyűjtésből jól látható, hogy a hajrában esett góloknak gyakran komoly jelentőségük volt. Volt olyan hatmeccses sorozat, amikor ötször is a lefújás előtti pillanatokban kaparta ki a DVTK a győzelmet, plusz tíz pontot szerezve ezzel a nevük mellé - ebben az időszakban lépett meg leginkább a miskolci együttes a tabellán a legfőbb üldözője előtt.

Szintén fontos gólt szereztek az utolsó percekben a Nyíregyháza elleni keleti rangadón, míg kétszer úgy lőttek gólt a meccs végén, hogy annak már nem igazán volt jelentősége. A kakukktojás a Mosonmagyaróvár elleni bajnoki, ez volt az egyetlen találkozó, amikor a Diósgyőr rosszul jött ki a hajrából.

Megbénul a Vidi, ha elhagyja a Székesfehérvár-táblát - évtizedes mélyponton a korábbi sikercsapat
A dermesztő Vidi-idényre is magyarázatot ad a fehérváriak idegenbeli szereplése - több mint egy évtizede nem voltak ilyen mélyen Székesfehérváron kívül.