Fotó: MTI/Purger Tamás

Csavar csavar hátán a Duarte-ügyben: Mégsem játszhat a románoknál az Újpest ámenje nélkül?

Romániában ezúttal arról írnak, André Duarte addig nem léphet pályára, amíg az FCSB nem rendezi az Újpesttel a játékos átigazolásának ügyét. 
Budai László 2025. december 16., kedd 8:38
Fotó: MTI/Purger Tamás
Romániában ezúttal arról írnak, André Duarte addig nem léphet pályára, amíg az FCSB nem rendezi az Újpesttel a játékos átigazolásának ügyét. 
Szerző: Budai László 2025. december 16., kedd 8:38

Tovább gyűrűzik André Duarte eddig sem szokványos ügye. A román Pro Sport ezúttal arról ír, hogy az Újpesttől botrányos körülmények között az FCSB-be igazoló védő addig biztosan nem játszhat új együttesében, amíg le nem zárják a felek az átigazolást úgy, hogy azzal minden fél elégedett tud lenni.

Ez valóban egy probléma. Duarte nem játszhat az FCSB-ben anélkül, hogy a legutóbbi klubja beleegyezne. Az FCSB-nek meg kell állapodnia az Újpesttel, amely nyilvánvaló, hogy a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordul. Pénzt is kell fizetni, de szerintem a játékost felfüggesztik, ha a klubok nem jutnak megállapodásra

– idézte Ciprian Paraschiv EXCLUSIV FCSB-nek adott nyilatkozatát a Pro Sport.

Paraschiv márpedig jól ismeri a hasonló ügyeket, korábban éveken át dolgozott a Román Labdarúgó Szövetségben közvetlenül Răzvan Burleanu elnök mellett, de volt a jászvásári Poli Iasi elnök-igazgatója is, jelenleg a román képviselőház tagja.

Olvastad már?
Interjú a Vasas vezetőjével: "Idő, amíg lerázzuk magunkról ezt" - meghúzott fizetések, Pintér emléke és a saját pénztárca
Nagyon ritkán fordul elő, hogy Nagy Miklós ilyen hosszan és részletesen beszéljen a Vasas ügyeiről, a tulajdonos-sportigazgató azonban most a Csakfocinak adott interjújában nem kerülte ki a kényes kérdéseket: összefüggéseiben beszélt kudarcokról, döntésekről, saját felelősségéről és a Vasas jövőképéről is. Interjú.
Elolvasom
Átigazolások
Kozármisleny
Márton visszatérhet
A Csakfoci úgy tudja, Márton Gábor lehet az egyik fő jelölt a Pinezits Máté távozása miatt edzőt kereső Kozármislenynél.
MTK
Edzőváltás
Pintezits Máté veszi át tavasztól az MTK Budapest vezetőedzői posztját - Horváth Dávid is marad a klub alkalmazásában.
Arad
Zsóri helyzete nem rózsás
A sportarad.ro arról ír, Zsóri Dániel kapcsolata az edzőjével helyrehozhatatlanul megromlott, ezért ha nem akar tavasszal a lelátón ücsörögni, el kell fogadnia a szakítást.
Tovább az összes átigazoláshoz