Fotó: paksifc.hu

Bognár: "Vargánál nem számolom a 11-eseket, mert azok nem gólok", Szabó: "Nehezen jutott el a hangom a csapatig a kiállítás után" - edzői értékelések

Az NB I 29. fordulójának nyitómeccsén a Paks 3-2-re nyert Kecskeméten - így látták a vezetőedzők a találkozót.
Nyikes Zoltán 2023. április 28., péntek 22:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 28., péntek 22:37

Kecskeméti TE-Paksi FC 2-3

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Szabó István (KTE): – Csalódottak vagyunk, én magam is, 2-0 után abban bíztunk joggal, hogy meg tudjuk nyerni ezt a mérkőzést, bár a szünetben beszéltünk erről, hogy a Paks végig fog menni előre. A kiállítás után nem tudtunk olyan erőket mozgósítani, mint előtte. Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Fordulópont volt a piros lap. Nehezen jutott el a hangom a csapatig, ahhoz pedig rutintalanok vagyunk, hogy ezt jól megoldjuk, ráadásul a csapatkapitány esett ki pont, aki hatással van a többiekre. De mindezek mellett azért a Paksnak sok helyzete volt a második félidőben, azokat megúsztuk, de fáj, hogy a 90. percben kaptunk ki, hiszen addig nagyon keményen dolgoztunk. További feladatunk az, hogy küzdjünk a dobogóért. Hétről hétre mondom, hogy nehéz lesz a vége, mert nagyon erős csapatokkal játszunk még. Mindig próbálják rám erőltetni, hogy meglesz a dobogó, holott én tudom, hogy mindegyik meccs nagyon nehéz lesz, a mai is ezt mutatta. Most nekünk ezt gyorsan helyre kell tenni és készülni a Honvéd ellen. (M4 Sport)

Bognár György (Paks): – Az első félidőben a hazaiak jobbak voltak, annak ellenére, hogy két pontrúgásból szerezték a góljaikat. Mezőnyjátékban is aktívabbak voltak, mint mi. A szünetben azokon a pontokon próbáltunk javítani, amik az első félidőben akadoztak. Mindhárom csere nagyon jól szállt be, Sajbán, Skribek és Böde is, meg is változott a játék képe már az első perctől kezdve. A kiállítás után volt 4-5 komoly gólszerzési lehetőségünk, ez alapján megérdemelt a győzelmünk. Egy lényeges változás volt az első félidőhöz képest: a Kecskemétnek két belső középpályása volt, nekünk három, az első félidőben Vas játszott üresben a védelmünk és a középpályánk között, a második félidőben pedig Skribek játszott üresben úgy, hogy feljebb, az ő védelmük és középpályás soruk között - ez volt a fordulat. Teljesen nyugodt voltam a szünetben, mert úgy éreztem, ha az első 10-15 percben rúgunk egy gólt, akkor ki tudunk egyenlíteni, mert nyomást tudtunk gyakorolni a két csatárral az ellenfélre. Nem véletlenül került be Varga a válogatottba, a mezőnyjátéka is jó, nem csak a kapu elé érkezése. Amikor pár héttel ezelőtt kérdeztétek tőlem, hogy hány gólt fog lőni és mondtam, hogy 22 körül, akkor én a 11-eseket nem számoltam bele, mert az nem gól. Jó úton halad.

NB II: Nagy múltú csapatnál nevezhetik ki Feczkót - ezen dőlhet el az ügy
A csakfoci.hu úgy tudja, ha a Békéscsaba a következő szezonban is NB II-es lesz, akkor nagy eséllyel Feczkó Tamás lehet a vezetőedző.
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.