Fotó: MTI/Bús Csaba

NB I: Varga mesterhármast lőtt a Kecskemétnek, kétgólos hátrányból fordított a Paks a szünet után

A szünetben még 2-0-ra vezetett a Kecskemét, aztán a több mint harminc percet emberelőnyben játszó Paks fordítani tudott Varga Barnabás mesterhármasával.
Nyikes Zoltán 2023. április 28., péntek 21:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 28., péntek 21:58

Rangadóval vette kezdetét az NB I 29. fordulója: a második helyezett Kecskemét a közvetlenül mögötte álló Paksi FC-t fogadta. Ezért is, és azért is izgalmas mérkőzésre számíthattunk, mert az elmúlt öt és tíz mérkőzést tekintve is a két legjobb formában lévő együttes találkozott egymással.

1. félidő

Ahogyan az várható volt, mindkét csapat a tőle megszokott támadó felfogásban lépett pályára és már az első percekben ez meg is mutatkozott helyzetekben is. A 4. percben 19 méterről, szemben a kapuval végezhetett el szabadrúgást Horváth, de lövése a sorfalban kötött ki, a kipattanót azonban kapásból kapura zúdította Vágó és Nagynak kellett védenie. A 10. percben megszerezte a vezetést a KTE: Szuhodovszki jobboldali szöglete átszállt a hosszúra, ahol szabadon érkezett Szalai és kapásból, 4 méterről a léc alá bombázott, 1-0.

Ezt követően is a KTE játszott mezőnyfölényben és veszélyesebben, főként Horváth Krisztofer volt aktív a hazaiaktól, míg a vendégeknél Varga Barnabás próbálkozott a leggyakrabban, de egyszer Szabó János is nagy helyzetbe került, nyolc méterről azonban az oldalhálóba bombázott.

A 41. percben megduplázta előnyét a KTE, egy újabb Szuhodovszki-szöglet egy újabb gólt eredményezett: a középpályás középre ívelését ezúttal Szabó Alex fejelte négy méterről a kapu közepébe, 2-0.

2. félidő

A vendégek vezetőedzője, Bognár György a szünetben hármascserére szánta el magát kétgólos hátrányban, érkezett a pályára Sajbán Máté, Böde Dániel és Skribek Alen is, a felfrissített támadószekció pedig bevált, az 58. percben ugyanis már 2-2 állt az eredményjelzőn.

Az 51. percben Böde kapott labdát a 16-os előterében a jobboldalon, majd beverekedte magát a büntetőterületen belülre és az alapvonalról középre adott, Varga pedig közelről a kapuba fejelt, 2-1. Hat perccel később Vágó kezezett a 16-oson belül, Andó-Szabó először nem ítélt semmit, majd videóbírózást követően tizenegyest ítélt, a kecskeméti védő pedig megkapta a második sárgáját és kiállították. A büntetőt Varga a bal alsóba helyezte a büntetőt, Varga a másik irányba ment el, 2-2.

Nagyon belelendült a Paks a fordulás után és gyorsan ki is használhatta volna az emberelőnyt, két percen belül két gólt is szerezhetett volna, előbb Böde, majd Varga lövése ment el kevéssel a jobb alsó mellett. A 69. percben Andó-Szabó úgy látta, hogy Szabó Alex kezezett a 16-oson belül, ezért újabb 11-est ítélt a paksiaknak, ám videóbírózás után visszavonta ezt, hiszen a védő jól láthatóan a vállával ért hozzá a labdához.

Folyamatosan dolgozta ki a Paks a helyzeteket, a 73. percben például Balogh jobboldali szögletét Szabó János csúsztatta meg a röviden, a hosszú oldalon pedig Böde került ziccerbe, de Ryashko hatalmasat mentett. Egy perccel később ismét Böde előtt adódott gólszerzési lehetőség, de közeli gurítását Szalai a gólvonalról vágta ki.

A 83. percben Varga elképesztően közel állt a mesterhármashoz, három méterről fejelhetett , de a bal sarok mellé ment. Ami késik, nem múlik, mondhattuk hét perccel később, amikor is Böde éles szögből leadott lövését még védte a kecskeméti kapus, de a kipattanónál Varga volt a legélénkebb és négy méterről a bal sarokba fejelt, 2-3.

Az ötperces hosszabbításban nem forgott veszélyben a Paks győzelme, így nagyot fordítva hozták el a három pontot Kecskemétről a vendégek.

NB I, 29. forduló

Kecskeméti TE-Paksi FC 2-3 (Szalai 10., Szabó A. 41., ill. Varga B. 51., 58. - 11-es, 90.)
Kiállítva: Vágó 57.

KTE: Varga B. - Szabó A. (Májer, 95.), Szalai, Vágó - Nagy K. (Katona M., 91.), Szuhodovszki, Nikitscher (Meskhi, 72.), Banó-Szabó (Ryashko, 59.), Zeke - Horváth K. (Katona B., 46.), Tóth B.

Paks: Nagy G. - Kinyik, Szélpál, Kádár - Osváth (Skribek, 46.), Balogh (Haris, 84.), Papp, Vas (Sajbán, 46.), Szabó J. (Kovács, 88.) - Hahn (Böde, 46.), Varga B.

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.