Fotó: eto.hu

Belehúzott a nagy múltú NB II-es klub: A román élvonalból igazoltak rutinos hálóőrt - hivatalos

Pap Eduárd az NB II-es győri ETO FC együtteséhez került.
Póczik Dávid 2023. július 5., szerda 17:22
Fotó: eto.hu
Pap Eduárd az NB II-es győri ETO FC együtteséhez került.
Szerző: Póczik Dávid 2023. július 5., szerda 17:22
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A román első osztályban szereplő Botosani kapusa, Pap Eduárd az NB II-ben szereplő ETO FC csapatához igazolt - jelentették be a győriek. Buna Gábor (Kecskemét), Szépe János (MTK) és Claudiu Bumba (Fehérvár) után Pap az ETO negyedik nyári szerzeménye.

A rutinos hálóőr szerződtetésére azután került sor a zöld-fehéreknél, hogy Kovácsik Ádám kölcsönszerződése lejártával visszatért Fehérvárra, míg Fadgyas Tamás Kecskemétre igazolt. A 29 esztendős kapus a Targu Mures és a Temesvár kapuját védte, mielőtt a Botosanihoz igazolt, ahol profi karrierje nagy részét töltötte. Pap 150 mérkőzésen védett a román élvonalban.

- Nagyon tetszett az a terv, amit itt Győrben felvázoltak nekem, komoly céljaink vannak a csapattal. Örülök, hogy itt lehetek, úgy érzem, hogy nagyon jó szezon előtt állunk - nyilatkozta aláírását követően Pap.

- Egy kimondottan rutinos elsőosztályú kapusról beszélünk, aki nemzetközi mérkőzéseken is védett. Nagyon örülünk, hogy a sorainkban tudhatjuk, biztos vagyok benne, hogy hasznos tagja lesz a csapatunknak. Karakteres kapus, aki amellett, hogy kiválóak a reflexei és nagyon robbanékony, állandóan irányítja a védelmet - mondta a friss igazolásról az egyesület sportigazgatója, Köteles László.

Olvastad már?
NB II: A Vidi után a Szparitól érkezhet a következő támadó az újjáépülő csapathoz
A csakfoci.hu információi szerint Győrben folytatja pályafutását a Nyíregyháza támadója, Yasin Hamed.
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz