A Football Forum Hungary 2026 egyik eseményén az Újpest FC elnöke, Ratatics Péter beszélt a klub jövőjéről, az új stadionról és a gazdasági helyzetről. Az ott elhangzottakat a Nemzeti Sport Online videós összefoglalóban dolgozta fel, az alábbiakban ennek alapján idézünk.
- Az új stadion kapcsán már túljutottunk a tervezési és koncepcióalkotási szakaszon, jelenleg az engedélyezési folyamat zajlik. A klub számításai szerint még a nyár előtt megszerezhetjük az építési engedélyt, párhuzamosan zajlik a kiviteli tervek véglegesítése is – mondta Ratatics Péter. - A projekt előkészítése során más klubok és stadionok tapasztalatait is igyekeztünk beépíteni, emellett stratégiai partnerünktől, a Red Bulltól is folyamatos szakmai támogatást kapunk az infrastruktúra fejlesztéséhez.
Az Újpest elnöke beszélt az stadionépítés közeli céljairól is.
- A kivitelező kiválasztása már lezárult, így amint megérkezik az építési engedély, heteken belül megkezdődhetnek a tényleges munkálatok. A klub ambiciózus célt tűzött ki: egy éven belül szeretnénk, ha a stadion szerkezete már állna, és elindulhatna a belsőépítészeti kialakítás.
Az esemény moderátora, Hajdú B. István rákérdezett arra is, hogy a jelenlegi politikai és gazdasági környezet mennyiben befolyásolhatja a projekt finanszírozását.
Ratatics erre egyértelmű választ adott:
A bevételeink kevesebb, mint fele származik Magyarországról, az Újpest a MOL leányvállalata. Ez nem szponzorációs modell, és nem állami pénzből épül a stadion, hanem magánberuházás keretében valósul meg.
Az elnök hangsúlyozta, hogy a stadionépítés mellett egy teljes klubfejlesztési koncepcióban gondolkodnak: új edzőközpont is épül, és hosszú távon az egész klub ebbe az új otthonba költözik majd.
- A futball ma már szórakoztatóipari termék, ahol a körülmények kulcsszerepet játszanak. Nemcsak az eredmények számítanak – bár természetesen címeket is szeretnénk nyerni –, hanem az is, hogy a stadion megteljen élettel – mondta Ratatics Péter.
Az elnök szerint a cél egy olyan közösségi élmény megteremtése, amely a szurkolókat, családokat, gyerekeket és idősebb generációkat is megszólítja.
- Minőségi szórakoztatást akarunk nyújtani. Ez egyben sportszakmai és gazdasági racionalitáson alapuló döntés.