Fotó: eto.hu

Az ETO Fradi elleni 20 éves hőse: "Meg kell nyerni mind a három meccset és akkor nem kell számolgatni"

Az ETO FC hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé vasárnap, miután hazai pályán 1-0-ra legyőzte a címvédő Ferencvárost. A győztes gólt a csereként beálló Bánáti Kevin szerezte, aki Schön Szabolccsal együtt értékelte a győztes rangadón történteket.
Csakfoci.hu 2026. április 20., hétfő 9:57
Fotó: eto.hu
Az ETO FC hatalmas lépést tett a bajnoki cím felé vasárnap, miután hazai pályán 1-0-ra legyőzte a címvédő Ferencvárost. A győztes gólt a csereként beálló Bánáti Kevin szerezte, aki Schön Szabolccsal együtt értékelte a győztes rangadón történteket.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. április 20., hétfő 9:57
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint arról beszámoltunk, a címvédő Ferencváros 1-0-ra kikapott az ETO otthonában, így immáron a kisalföldiek vezetik az OTP Bank Liga tabelláját és a saját kezükben van a sorsuk a hátralévő 3 fordulóban, a bajnoki cím tekintetében.

A győriek egyik hőse a győztes gólt szerző 20 éves cserejátékos, Bánáti Kevin volt, de megszólalt az igen aktívan futballozó Schön Szabolcs is az M4 Sport kamerája előtt.

Bánáti Kevin: - Jelenleg leírhatatlanul nehezen találom a szavakat. Most egy elég nehéz időszakom van sajnos. Nem úgy jött a forma, ahogy terveztem, úgyhogy nagyon örülök, hogy ezzel a góllal tudtam a csapatnak segíteni, mert a csapat a legfontosabb. Utána jövök én, úgyhogy nagyon örülök ennek neki. Az edzőnk azt mondta a beállásomkor, hogy a bal szélre fogok beszállni, próbálják befele cselezni és keresni a kaput, illetve, hogy legyek ott a kapu előtt csatárként, hála Istennek sikerült, és oda tudtam érni a kipattanóra. Hétről hétre nagyon nagy hangsúlyt fektetünk a pontrúgásokra, sok edzésen gyakoroljuk, szerintem ez látszik is.

A különbség most az volt, hogy már több tapasztalatunk van a Fradi ellen már, mint talán egy-két meccsel ezelőtt volt, illetve jó iramot diktáltunk, megfelelő helyzetmennyiséget alakítottunk ki, és szerintem megérdemelten nyertünk. Nagy lépést tettünk a bajnoki cím felé. Tudtuk, hogy nagyon fontos mérkőzés lesz a mai, hogy megtehetjük ezt a lépést. Mg van hátra három meccs, meg kell nyerni mind a hármat, és akkor nem kell számolgatni.

Schön Szabolcs: - Hát ez egy óriási győzelem tényleg. Szerintem az első perctől kezdve úgy játszottunk tényleg, ahogy megbeszéltük, bátrak voltunk mind védekezésben, mind támadásban. Nagyon-nagyon boldogok vagyunk. Az első perctől kezdve nagyon bátran játszott mindenki, az első embertől az utolsóig, le a kalappal a srácok előtt! Szerintem függetleníteni tudtuk magunkat a hangulattól, de a szurkolók nekünk hatalmas pluszt adtak az első perctől kezdve, és tényleg ez egy óriási győzelem, szóval nagyon-nagyon büszke vagyok a csapatra.

Úgy gondolom, hogy igen, most már kudarc lenne, ha nem lennénk bajnokok. Van hátra három mérkőzésünk, meg szeretnénk nyerni mind a hármat, tudjuk, hogy nem lesz könnyű, sőt nagyon nehéz lesz, főleg a hétvégén, Debrecenben. Szerintem ez egy nagyon-nagyon nehéz mérkőzés lesz, de megyünk és csináljuk.

Olvastad már?
Keane nekiment a bírónak Győrben és megígérte: "Nincs még ennek vége" - értékelések az ETO-Fradi után
Így látta a két vezetőedző az ETO FC-Ferencváros NB I-es rangadót vasárnap. Értékelések.
Elolvasom

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. MTK BUDAPEST 1 1 0 0 3 3
2. PAKSI FC 1 1 0 0 2 3
3. PUSKÁS AKADÉMIA FC 1 1 0 0 2 3
4. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1 1 0 0 1 3
5. ETO FC 1 0 1 0 0 1
6. VASAS FC 1 0 1 0 0 1
7. KISPEST–HONVÉD FC 1 0 1 0 0 1
8. KISVÁRDA MASTER GOOD 1 0 1 0 0 1
9. ÚJPEST FC 1 0 0 1 -1 0
10. FERENCVÁROSI TC 1 0 0 1 -2 0
11. DVSC 1 0 0 1 -2 0
12. ZTE FC 1 0 0 1 -3 0

Átigazolások
Kispest-Honvéd
Spanyol középpályás
Asier García személyében 20 esztendős spanyol középpályás erősített a Kispest-Honvéd.
Szeged
Márkvárt marad
A Szeged bejelentette, hogy sikert megegyezniük Márkvárt Dáviddal a folytatásról, így a rutinos középpályás a mostani idényben is a szegedieket erősíti majd.
Légiósok
Németh ismét Naftánál
A szlovén élvonalbeli Nafta bejelentette, hogy a Németh Ervin ismét a klub játékosa lett. Korábban két időszakban összesen 28 mérkőzésen védte a klub kapuját.
Tovább az összes átigazoláshoz