Fotó: facebook.com/pilisilabdarugoklub

A Fradi és az ETO kupaellenfelét rasszizmus miatt büntetheti meg az MLSZ - az Újpest ellen is eljárás indult

Fegyelmi eljárást indítottak rasszista megnyilvánulások miatt a Pilisi LK-val és a Békéscsaba 1912 Előrével szemben, de fizethet a Fradi, az ETO, a Paks, a Loki, a Honvéd és a Vasas is.
Csakfoci.hu 2025. november 5., szerda 17:00
Fotó: facebook.com/pilisilabdarugoklub
Fegyelmi eljárást indítottak rasszista megnyilvánulások miatt a Pilisi LK-val és a Békéscsaba 1912 Előrével szemben, de fizethet a Fradi, az ETO, a Paks, a Loki, a Honvéd és a Vasas is.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. november 5., szerda 17:00

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága (FEB) ülésén az alábbi határozatokat hozta az mlsz.hu híre szerint.

NB I

Temesvári Attila Miklós (Nyíregyháza), Bese Barnabás (Újpest), Lenzsér Bence (Paks) 1-1 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltásban részesült.

A FEB a ZTE -t összevont eljárásban (a Nyíregyháza és a Puskás Akadémia elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

A FEB a ZTE-t a ZTE–Puskás Akadémia mérkőzéssel összefüggésben szabályzat megszegése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesíti.

A FEB a Kisvárdát összevont eljárásban (a DVTK és az ETO FC elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szabályzat megszegése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesíti.

A FEB a hétvégi fordulóban történtek kapcsán eljárást indított szurkolók rasszista megnyilvánulásai és szurkolói rendbontások miatt a DVTK-val, az Újpest FC-vel, a Budapest Honvéddal és a Videoton FC Fehérvárral szemben; szurkolók megbotránkoztató bekiabálásai miatt az ETO FC-vel, a Ferencvárosi TC-vel, a Nyíregyháza Spartacus FC-vel, a Kecskeméti TE-vel és a Vasas FC-vel szemben; szurkolók rendzavarása miatt a BKV Előre ellen; szabályzat megszegése miatt a Kisvárda Master Good, a Soroksár SC és a Tiszakécskei LC-vel szemben.

Magyar Kupa

A FEB a Magyar Kupa 4. fordulójának eseményei kapcsán eljárást indított szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt a Pilisi LK-val és a Békéscsaba 1912 Előrével szemben, valamint szurkolók megbotránkoztató bekiabálásai miatt a Paksi FC-vel, a DVSC-vel, az ETO FC-vel, az FTC-vel, a Vasassal és a Budapest Honvéd FC-vel szemben.

NB III

Vukasovic Marko (Komárom) 2, Dévényi Zsombor Gergely (Újpest) 1 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltásban részesült.

Határozat nélküli, két sárga lapos figyelmeztetés utáni eltiltás

Czirok József (Gyula), Forgács Péter (BKV), Povázsai Zsolt (Tiszaföldvár), Nagy Gergő Máté (Tiszaújváros), Stefán Raul Martin (Kisvárda), Bíró Márk (Kozármisleny), Décsy Ádám (Szentlőrinc) 1-1 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás.

Horváth Ferenc vezetőedző (Budaörs) a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 1 soron következő női felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás.

Erdélyi Gergő Zsombor (Kistarcsa) 1 soron következő férfi felnőtt futsal bajnoki mérkőzésre szóló eltiltás.

Olvastad már?
MK: Hárman is dupláztak a gálázó ETO-ban, NB III-as csapat ejtette ki a Kozármislenyt - eredmények
9 gólig meg sem állt Borbély Balázs csapata a vármegyei I. osztályban szereplő Pilisi LK ellen.
Elolvasom
Átigazolások
Videoton
Közlemény a vereség után
Az eredeti szándék szerint az őszi szezont követően került volna sor a szezon első részének szakmai értékelésre, de a mai vereség és főleg a mutatott játék miatt most szükséges értékelni a helyzetet.
DVTK
Radenkovic marad az edző
Kovács Zoltán elmondta, hogy a stabilitást mindig előnyben részesíti, ezért a vereség ellenére sem gondolkodik Vladimir Radenkovic leváltásában.
Liverpool
Szoboszlait marasztalják
A Liverpool kész magasabb fizetést is adni Szoboszlai Dominiknak, akivel szeretnének minél előbb új szerződést kötni.
Tovább az összes átigazoláshoz