ANGLIA
Premier League: Kirúgták a sztárcsapat edzőjét – megvan az ideiglenes utód
Arsenal: Massimiliano Allegri volt az Ágyúsok első számú jelöltje Unai Emery helyére, de a szakember visszautasította a londoni klub ajánlatát. (Sky Sports)
Liverpool: Bokasérülése miatt ebben az évben már nem játszhat Fabinho, a Liverpool brazil labdarúgója. A védekező középpályást szerdán, a Napoli elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen kellett már az első félidő közepén lecserélni, klubja tájékoztatása szerint pedig legközelebb 2020-ban léphet pályára. A 26 éves játékos kiesése nagy érvágás az angol bajnokságban listavezető, BL-címvédő csapat számára, amely - amennyiben döntőbe jut a klubvilágbajnokságon - december végéig tíz mérkőzést játszik. A Liverpool az elmúlt 18 hónapban egyetlen bajnoki mérkőzést sem veszített el, amin a brazil játékos szerepelt. (MTI)
Manchester City: Megkezdték a tárgyalásokat a River Plate-ben remeklő középpályás, Nicolas De La Cruz megszerzéséről. A 22 éves uruguayi játékos a most futó szezonban kilenc meccs alatt négy gólt lőtt és ugyanennyi gólpasszt osztott ki. (TNT Sports)
Tottenham: A Spursnél nyitottak arra, hogy visszatérjen a klubhoz a Real Madrid szélsője, Gareth Bale, akire az új tréner, José Mourinho is rábólintott. (Bleacher Report)
Manchester United: Az MU-nál letettek arról, hogy megszerezzék a Juventus horvát támadóját, Mario Mandzukicot. A hírek szerint a klubnál már más az első számú célpont csatárposztra. (The Athletic)
West Ham: A korábban a Real Madridnál és a Manchester Citynél is tevékenykedő Manuel Pellegrini vezetőedzőnek két meccse van arra, hogy megmentse állását. A londoniak szombaton a Chelsea-hez, míg szerdán a Wolves-hoz látogatnak. (Daily Mail)
Aston Villa: Aláírta új, négyéves szerződését a PL újoncának vezetőedzője, Dean Smith.
Everton: Marcel Brands sportigazgató az egyik nyilatkozatában elismerte, hogy megállapodtak a csapat brazil támadójával, Richarlisonnal a szerződéshosszabbításról.
SPANYOLORSZÁG
Barcelona: A Borussia Dortmund elleni mérkőzésen combközelítő izomsérülést szenvedő Ousmane Dembélére nagyjából 10 hetes kihagyás vár. (fcbarcelona.com) Arturo Vidal egy interjúban elárulta, bár szíve szerint örökre a katalánok játékosa maradna, a kevés játéklehetőség miatt könnyen lehet, hogy már decemberben új csapat után kell néznie. (TV3)
Real Madrid: Az utóbbi hetekben több helyen is megjelent az a pletyka, hogy a madridiak utóbbi időben mellőzött támadója, Vinícius Junior a téli átigazolási szezonban kölcsönben távozhat, Zinédine Zidane vezetőedző azonban tiszta vizet öntött a pohárba.
– Vinícius semmilyen módon nem szerezhető meg, maradni fog – idézi a Goal a francia tréner rövid, de tömör válaszát.
Atlético Madrid: December végéig szól a kölcsönszerződése a Flamengónál az Inter támadójának, Gabriel Barbosának, akit Diego Costával helyettesítenének januártól. A brazil csatár csupán 7-szer volt eredményes a La Ligában, amióta visszatért a Chelsea-től. A Flamengónál játszik továbbá Costa korábbi csapattársa, Filipe Luis is, aki segíthet a transzferben. (Goal)
OLASZORSZÁG
Internazionale: Az Inter 2020 nyarán versenybe szállna a PSG-vel James Rodríguez szerződtetéséért. (La Republicca)
A Slavia elleni BL-meccs után Romelu Lukaku az UEFA közbelépését kérte az általa hallani vélt rasszista megnyilvánulások miatt, ám a cseh klub illetékesei - a mérkőzés visszanézése után - tagadták a vádakat, és a belga csatárt szólították fel bocsánatkérésre.
We must reject that there has been racist chanting of the whole stadium. We analysed available footages, and none confirmed Mr Lukaku’s statement. The club has already apologised for individuals’ behaviour and it would be appropriate for Mr Lukaku to apologise for his words too. https://t.co/6luusPP1tC
— SK Slavia Prague EN (@slavia_eng) November 29, 2019
Serie A: A Cagliarinál futballozó Radja Nainggolan lett a hónap játékosa az olasz élvonalban. A Serie A vezérigazgatója, Luigi De Siervo kiemelte a belga középpályással kapcsolatban, elmúlt három meccsén szerzett 2 tizenhatoson kívüli találatával, és 3 gólpasszával bebizonyította, hogy még mindig a bajnokság egyik legjobb középpályása.
MVP #SerieATIM - Novembre 2019 ➡️ @OfficialRadja
Un mese da gigante. ?#WeAreCalcio pic.twitter.com/1snDw0FfuC— Lega Serie A (@SerieA) November 29, 2019
NÉMETORSZÁG
Borussia Dortmund: A Bayern München-nevelésű középpályást, a jelenleg a Juventusban mellőzött Emre Cant szerezhetik meg a téli átigazolási szezonban, valamint a szintén kevés játéklehetőséghez jutó Mandzukicra is lecsaphatnak. (Corriere di Torino) Jadon Sancho elkésett a csapat találkozójáról a Barcelona elleni BL-meccsre történő indulás előtt, de Michael Zorc sportigazgató szerint az incidensnek nem lesznek következményei a szélső hétvégi Hertha elleni játékára nézve. (Bild)
Mönchengladbach: 2023 nyaráig meghosszabbította szerződését a svájci válogatott hálóőr, Yann Sommer.


