Fotó: mlsz.hu

Újabb európai kupadöntőt hozhatnak a Puskás Arénába - sajtóhír

Szervezési problémák miatt felmerült, hogy a Puskás Arénában lehet az idei Konferencia Liga-döntő.
Csakfoci.hu 2024. május 10., péntek 18:50
Fotó: mlsz.hu
Szervezési problémák miatt felmerült, hogy a Puskás Arénában lehet az idei Konferencia Liga-döntő.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 10., péntek 18:50

A görög AEK Athén stadionja helyett a budapesti Puskás Arénába kerülhet az idei Konferencia Liga-döntő - értesült a hírről az nso.hu. A portál információi szerint szervezési problémák merültek fel az eredeti helyszín kapcsán, emiatt az UEFA máshová viheti az európai kupadöntőt.

Az egyik ilyen probléma az, hogy az AEK ősi riválisa, az Olympiakosz lesz a döntőben az olasz Fiorentina ellenfele, és a rendőrség nem tudná garantálni a biztonságot. Tavaly augusztusban például egy AEK Athén-Dinamo Zagreb Bajnokok Ligája-selejtező előtt egy szurkolót halálra késeltek, de az olasz Fiorentina ultráitól is fenyegetettséget éreznek a szervezők. Emiatt merült fel, hogy a május 29-re tervezett döntőnek Budapest lehet a helyszíne. A Puskás Arénában 2023-ban Európa Liga-döntőt, 2020-ban pedig Európai Szuperkupát rendeztek.

Olvastad már?
Ír-magyar: Ötszörös áron mehetnek a vendégszurkolók az Eb előtti felkészülési meccsre - elindult a jegyértékesítés
Tranzakciós és adminisztrációs költségekkel együtt nagyjából húszezer forintba kerül egy jegy az Írország-Magyarország felkészülési mérkőzésre.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Gyirmót
Kalmár Zsolt aláírt
Nagy igazolást jelentett be az NB III-as Gyirmót, amely megszerezte a 30 éves, 36-szoros magyar válogatott Kalmár Zsoltot.
Kecskemét
Tímár az új edző
Igaznak bizonyultak a Csakfoci információi: Tímár Krisztián irányítja a jövőben a kecskemétieket.
MTK
Molnár klubot válthat
Úgy tudjuk, az MTK és a lengyel Cracovia szóban megegyezett Molnár Rajmund átigazolásáról, a transzferre már csak a 22 éves szélsőnek kell rábólintania.
Tovább az összes átigazoláshoz