Topligák: Szoboszlai gólpassza után indult be igazán a Leipzig, a Chelsea javított a hétközi fiaskó után - eredmények, videók

Az RB Leipzig 3-0-ra legyőzte hazai pályán a Novothny Somát nélkülöző újonc Bochumot a Bundesliga 7. fordulójában. A lipcsei együttes Szoboszlai Dominik gólpasszát követően szerzett vezetést, majd Nkunku duplázott. A Chelsea 3-1-re nyert a Southampton ellen, így javított a hétközi, Juventus elleni BL-vereséget követően. Az olaszoknál pedig Locatelli góljával rangadót nyert torinói alakulat.
Csakfoci Admin 2021. október 2., szombat 20:22
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 2., szombat 20:22

Bundesliga, 7. forduló

RB Leipzig-Bochum 3-0 (Silva 70., Nkunku 73., 79.)

A Leipzig a második félidőben őrölte fel a Bochumot, s nyert 3–0-ra. Szoboszlai Dominik a 69. percben csereként lépett pályára, s rögtön egy perc után szögletből gólpasszt adott André Silvának, a lipcsei csapat első gólja előtt.

Premier League, 7. forduló

Burnley-Norwich 0-0

Chelsea-Southampton 3-1 (Chalobah 9., Werner 84., Chilwell 89., ill. Prowse 60.) - kiállítva: Prowse 77. (Southampton)

Leeds-Watford 1-0 (Llorente 18.)

Wolverhampton-Newcastle 2-1 (Hwang Hee-Chan 20., 58., ill. Hendrick 41.)

Brighton-Arsenal 0-0

Serie A, 7. forduló

Sassuolo-Inter 1-2 (Berardi 22. - büntetőből, ill. Dzeko 58. - büntetőből, Martinez 78. - büntetőből)

Salernitana-Genoa 1-0 (Djuric 66.)

Torino-Juventus 0-1 (Locatelli 86.)

La Liga, 7. forduló

Atlético Madrid-Barcelona 2-0 (Lemar 23., Suárez 44.)

Osasuna-Rayo Vallecano 1-0 (Sanchez 91.)

Mallorca-Levante 1-0 (Baba 74.)

Cadiz-Valencia 0-0

Bundesliga: Dárdaiék nem tudtak csodát tenni Sallaiék ellen, szűkösen nyert a Dortmund és ostromolja a Bayernt - eredmények, videók
A Bundesliga 7. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC hazai pályán kapott ki 2-1-re a Sallai Rolanddal felálló Freiburg ellen. A hazaiaknál Dárdai Márton egy félidőt, a vendégeknél Sallai csereként 14 percet játszott. A Dortmund 2-1-re nyert odahaza az Augsburg ellen és egy pontra megközelítette az éllovas Bayern Münchent, amely vasárnap az Eintracht Frankfurt ellen lép pályára.