Fotó: twitter.com/ManUtd

Topligák: Casemiro szállította az MU győzelmét, szűkösen nyert idegenben a Barca és az Inter is - eredmények, videók

Továbbjutott az FA-kupából az MU, a Spurs és a Leicester is. Könnyedén győzött otthon a Sevilla és az Atalanta, míg a Marseille otthon ikszelt a Monacoval.
Csakfoci.hu 2023. január 28., szombat 22:54
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 28., szombat 22:54

Angol FA-kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért

Accrington (III.)–Leeds United 1–3 (Adekoya 81., ill. Harrison 23., Firpo 66., Sinisterra 68.)

Walsall (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 68.)

Blackburn (II.)–Birmingham (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46. ill. Khadra 3., James 90+1.) - döntetlen miatt a mérkőzést megismétlik

Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)

Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Clarke 6.) - döntetlen miatt a mérkőzést megismétlik

Ipswich (III.)–Burnley (II.) 0–0 - döntetlen miatt a mérkőzést megismétlik

Luton (II.)–Grimsby (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.) - döntetlen miatt a mérkőzést megismétlik

Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood (III.) 1–1 (Earl 71.– öngól, ill. Omochere 52.) - döntetlen miatt a mérkőzést megismétlik

Southampton–Blackpool (II.) 2–1 (Perraud 22., 62., ill. Patino 67.)

Preston (II.)–Tottenham 0-3 (Son 50., 69., Danjuma 87.)

Manchester United–Reading (II.) 3-1 (Casemiro 54., 58., Fred 67., ill. Mbenhue 72.)

La Liga, 19. forduló

Cádiz-Mallorca 2-0 (Bongonda 10., Fernandez 38.)

A listavezető Barcelona 1-0-ra nyert a Girona vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.
A szombati katalán párharcban Barca-fölénnyel, de kevés helyzettel telt el az első félidő, ugyanakkor a vendégeknél Ousmane Dembélét combsérülés miatt le kellett cserélni a 26. percben. A szünet után is sokat birtokolta a labdát a vendég együttes, de támadásai egy darabig még eredménytelenek maradtak, mert szervezetten védekezett a Girona. Aztán a 61. percben a labda bal oldalról, Jordi Albától a védők mögé került, és Pedri közelről nem hibázott. A folytatásban többet támadott a hazai csapat, volt is esélye az egyenlítésre, de nem változott az eredmény. (MTI)

Girona-Barcelona 0-1 (Pedri 61.)

Sevilla-Elche 3-0 (En Nesyri 29., 48., Acuna 43.)

Getafe-Betis 0-1 (Iglesias 85. - 11-esből)

Serie A, 20. forduló

Empoli-Torino 2-2 (Luperto 37., Marin 69., ill. Ricci 82., Sanabria 85.)

Cremonese-Inter 1-2 (Okereke 11., ill. Martinez 21., 65.)

Atalanta-Sampdoria 2-0 (Maehle 42., Lookman 57.)

Ligue 1, 20. forduló

Troyes-Lens 1-1 (Larouci 50., ill. Thomasson 88.)

Olympique Marseille-Monaco 1-1 (Sanchez 47., ill. Veretout 17. - öngól)

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.