Fotó: Manchester United Twitter

Topligák: Az MU a hosszabbításban menekült meg, Kerkezék tovább szenvednek; a Real négyet vágott, a Juve derbit nyert

Így alakultak a Premier League, a La Liga és a Serie A szombat délutáni bajnoki mérkőzései.
Budai László 2023. október 7., szombat 18:36
Szerző: Budai László 2023. október 7., szombat 18:36

Premier League

Úgy tűnt, tovább tart a Manchester United szenvedése, amely a 26. perctől majdnem a meccs legvégéig hátrányban volt a Brentford elleni bajnokin. De csak majdnem. Jött ugyanis McTominay, aki a 93. percben egyenlített, majd a 97. percben a győztes találatot is megszerezte (2-1).

Az első gól itt látható, a második itt.

Nem lépett azonban előrébb a Bournemouth, amely az Evertontól kapott ki simán (3-0), és csak 19. a tabellán. Kerkez Milos a 67. percig volt a pályán.

A Chelsea zsinórban második bajnokiján nyert, ezúttal a Burnley-t fektette két vállra (1-4).

Premier League, 8. forduló

Burnley-Chelsea 1-4 (Odobert 15., ill. Al Dakhil 42. - öngól, Palmer 50., Sterling 65., Jackson 74.)
Everton-Bournemouth 3-0 (Garner 8., Harrison 37., Doucoure 60.)
Fulham-Sheffield United 3-1 (De Cordova-Reid 53., Foderingham 76. - öngól, Willian 92., ill. Robinson 68. - öngól)
Manchester United-Brentford 2-1 (McTominay 93., 97., ill. Jensen 26.)

La Liga

A Real Madrid a duplázó Jude Bellingham vezérletével simán, 4-0-ra nyert otthon az Osasuna ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján. A Borussia Dortmundtól nyáron szerződtetett angol válogatott futballista eddigi tíz fellépésén tíz gólt szerzett a királyi gárda színeiben.

La Liga, 9. forduló

Real Madrid-Osasuna 4-0 (Bellingham 9., 54., Vinícius Júnior 65., Joselu 70.)

Serie A

A Juventus Gatti és Milik második félidőben szerzett góljával 2-0-ra győzött a Torino ellen a városi derbin. A Milan Pulisic 87. perces góljával verte a Genoát idegenben (0-1).

Topligák: Új éllovasa van a Premier League-nek és a Bundesligának is - videó
Az angol bajnokságban a Tottenham, a németben a Stuttgart vette át (ideiglenesen?) a vezetést.
A török sajtó szerint a Galatasaray szívesen látná soraiban Szalai Attilát.
Varga Roland
53 mérkőzés után távozik a Sepsi OSK-tól Varga Roland.
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.