Fotó: Bayern München Twitter

Topligák: A Bayern óriási verést mért ellenfelére, Szalaiék és Orbánék csapata sem lassított; nyert a City és a Milan is

A hetet vágó és 13 ponttal vezető Bayernt a Stuttgart mellett az RB Leipzig és a Hoffenheim is üldözi. Olaszországban a Milan, Angliában a City nem hibázott.
Budai László 2023. szeptember 23., szombat 18:11
Szerző: Budai László 2023. szeptember 23., szombat 18:11

Bundesliga

Magabiztos győzelmet aratott a Bayern München a német bajnokságban: a bajorok 7-0-val küldték haza a Bochumot. Harry Kane triplázott, de Choupo-Moting, De Ligt, Sané és Tel is betalált.

Szintén jó formában van Gulácsi Péter és Orbán Willi csapata, az RB Leipzig, amely a Mönchenglabdach otthonában nyert 1-0-ra. Gulácsi a kispadon ült, a sérült Orbánt nem nevezték.

A lipcseiekhez hasonlóan ötödik bajnokiján negyedik győzelmét aratta Szalai Attila együttese, a Hoffenheim, amely a sérült Schäfer Andrást nem nevező Union Berlin otthonából hozta el a három pontot (0-2). Szalai a kispadról figyelte társait.

A Dortmund egygólos győzelmet aratott a Wolfsburg ellen, a gólszerző Reus volt.

Bundesliga, 5. forduló

Augsburg-Mainz 2-1 (Demirovic 15., 45., ill. Ajorque 6.) - piros: Engels 62. (Augsburg)

Bayern München-Bochum 7-0 (Choupo-Moting 4., Kane 13., 54., 88., De Ligt 29., Sané 38., Tel 81.)

Dortmund-Wolfsburg 1-0 (Reus 68.)

Mönchenglabdach-Leipzig 0-1 (Werner 75.)

Union Berlin-Hoffeniem 0-2 (Kramaric 22., Beier 38.)

Premier League

Hatodik bajnokiján hatodik győzelmét aratta a Manchester City, amely ezúttal a Nottinghamet fektette két vállra, még úgy is, hogy a második félidőt emberhátrányban kellett lejátszania.

Premier League, 6. forduló

Crystal Palace-Fulham 0-0

Luton-Wolverhampton 1-1 (Morris 65. - 11-esből, ill. Neto 50.) - piros: Bellegarde 39. (Wolves)

Manchester City-Nottingham 2-0 (Foden 7., Haaland 14.) - piros: Rodri 46. (City)

Serie A

A Milan már a 8. percben vezetést szerzett, Rafael Leao találata pedig a három pont sorsát is eldöntötte a Verona ellen.

Serie A, 5. forduló

AC Milan-Verona 1-0 (Leao 8.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.