Fotó: mlsz.hu

Szoboszlai a szlovákoknak, a kupadöntőben és a "világvégéről" - videón az öt legnagyobb szabadrúgásgólja

Összegyűjtöttünk öt parádés szabadrúgásgólt a még mindig csak 22 éves Szoboszlai Dominiktől, aki az utánpótlás- és a felnőttválogatott mellett már a Salzburg és a Leipzig játékosaként is letette a névjegyét.
Budai László 2023. március 28., kedd 14:33
Szerző: Budai László 2023. március 28., kedd 14:33

Újabb parádés szabadrúgásgólt láthattunk hétfő este Szoboszlai Dominiktől, aki Bulgária kapuját vette be pontrúgásból. Ennek apropóján összeszedtünk öt másik, fantasztikus szabadrúgásgólt a még mindig csak 22 éves támadótól.

Hol és kinek lőtte?

Az U17-es válogatottban az oroszok ellen az Eb-selejtezős elitkörben, ráadásul nem is akármikor, hanem a hosszabbításban, a 84. percben (ebben a korosztályban 80 percesek a meccsek). Ugyanezen az összecsapáson egyébként volt korábban egy másik pontrúgásból elért találata, de a második volt a szebb.

Oroszország U17-Magyarország U17 1-2

A német Bundesligában, már az RB Leipzig játékosaként a Stuttgart elleni 4-0 során. Ez a szabadrúgás igen eltérő a többitől, persze, szerencse is kellett hozzá, de nem akármilyen távolságból talált Szoboszlai a kapuba.

RB Leipzig-Stuttgart 4-0

A szlovákoknak a Groupama Arénában, ugyancsak Eb-selejtezőn, igaz, a parádés gól, amelytől felrobbant a stadion, sajnos nem ért pontot. Ez volt az akkor 18 éves labdarúgó első találata címeres mezben.

Magyarország-Szlovákia 1-2

Idegenben, a törököknek a Nemzetek Ligája 2020-as kiírásában. Ez volt talán mind közül az eddigi legelképesztőbb gólja. És az sem mellékes, hogy három pontot ért.

Törökország-Magyarország 0-1

Az Osztrák Kupa döntőjében, még Salzburg-játékosként, a találatot pedig nem véletlenül hasonlította mindenki Détári Lajos lengyelek ellen lőtt góljához.

RB Salzburg-Austria Lustenau 5-0

Érdekesség, hogy Szoboszlainak eddig kis híján minden második gólja szabadrúgásból született a magyar felnőttválogatottban, hiszen eddig hétszer vette be az ellenfelek kapuját, és a szlovákoknak, a törököknek, valamint legutóbb a bolgároknak is pontrúgásból talált be.

Eb-selejtező: "Szégyen és gyalázat, Magyarország leselejtezte és megsemmisítette Bulgáriát" – lapszemle
Ezt írják a bolgár lapok, miután a magyar válogatott 3-0-ra nyert a Puskás Arénában, a Bulgária elleni Eb-selejtezőn. Lapszemle.