Fotó: beIN Sports Youtube (képernyőmentés)

Szalai mozdulata után a Fener-szurkolók össztűz alá vették a magyar játékos csapattársát - videó

Willian Arao nem vette észre, hogy Szalai Attila minden védőt kijjebb parancsolt az ellenfél támadásánál, ez pedig nagyon sokba került a Fenerbahcénak.
Budai László 2023. április 25., kedd 9:42
Szerző: Budai László 2023. április 25., kedd 9:42

Drámai mérkőzésen vesztett fontos pontokat a bajnoki címre hajtó Fenerbahce az Istanbulspor elleni török bajnokin hétfő este (3-3). Szalai Attiláék már 2-0-ra is vezettek, az ellenfél azonban ki tudott egyenlíteni, majd ismét vezetést szerzett a hazai csapat, de a vendégek a 96. percben újra döntetlenre mentették az állást.

Az utolsó percekben kapott gól ráadásul alaposan kiverte a biztosítékot a Fener szurkolóinál - írja a sondakika.com. A felvételeken is látszik ugyanis, hogy a csapat magyar válogatott védője, Szalai Attila még a beívelés előtti passznál mutatja védőtársainak, hogy lépjenek feljebb, így állítsák lesre a középen helyezkedő (és néhány másodperccel később gólt szerző) Ezét. A brazil Willian Arao azonban nem vette észre a magyar játékos jelzését, a helyén maradt, így ő lett az, aki bennragadt, és aki miatt nem volt les a találatnál.

A lap arról ír, hogy a Fenerbahce drukkerei a közösségi médiában alaposan kiakadtak Araóra, amiért nem követte Szalai utasítását, ami nagyon fontos pontokba került az aranyéremért zajló harcban.

Szalai egyébként igen aktív volt az egész összecsapáson, a találkozó elején szerzett egy meg nem adott gólt (a csapattársa szabálytalankodott a találat előtt), de volt egy közeli félollós mozdulata is, és még a 100. percben is ő próbálta meg kicsikarni a győztes gólt.

Az ominózus gól és Szalai mozdulata az összefoglalóban

Szalai meg nem adott gólja

Szalai helyzete az utolsó pillanatokban

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)