Súlyos vádak: Bundát emlegetnek a Loki EKL-ellenfelének európai meccse után is

Az örmény FC Alashkert montenegrói Konferencia Liga-selejtezője is a célkeresztbe került a "gyanús" fogadásokat követően.
Csakfoci.hu 2023. július 24., hétfő 9:25
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 24., hétfő 9:25

A lengyel Telewizja Polska (TVP), azaz a közszolgálati adó és az északmacedón sportmedia.mk is beszámolt arról, hogy komoly jelek utalnak arra, hogy két mérkőzést is manipulálhattak UEFA Konferencia Liga 1. selejtezőkörében.

A két, nemzetközileg több helyen is jelzett mérkőzés közül az egyik az északmacedón Makedonija G.P és a lett FK Daugava rigai találkozója volt, a másik pedig a montenegrói Arsenal Tivat és az örmény Alashkert mérkőzése (utóbbi a DVSC ellenfele lesz majd csütörtökön, a második körben) - szúrta ki a zte.hu szurkolói portál.

A hivatásos bukmékerek igen magas összegekre lettek figyelmesek, amelyek többféle fogadás után kerültek kifizetésre. A források megemlítik például a Daugava kétgólos győzelmére vonatkozó, óriási összegű kifizetéseket, valamint a második félidőben szerzett 3+ gólra és a 90 perc alatt szerzett 5+ gólra vonatkozó fogadásokat is. A rigai mérkőzés 4-1-s végeredménnyel zárult.

Még drasztikusabb kifizetések történtek a montenegrói Arsenal Tivat és az örmény FC Alashkert mérkőzésén. Az első félidőben - bár a 35. percig 0-0 volt az állás - a 45 percre vonatkozó 2+ gólra több mint 250.000 eurót fizettek ki a fogadóirodák. A kérdéses dolog az, hogy az első gól a 40. percben született, a második pedig az első rész hosszabbításában.

A fogadóirodák az első játékrész utolsó 10 percében próbáltak védekezni a magas kifizetések ellen, de egyeseknek nem sikerült időben fedezniük magukat - írják. Egyes bukmékereknél az első félidő 2+ góljára az élő fogadásokban 10 perccel a vége előtt 30-as(!) volt az odds. A második félidőben folytatódtak a gyanús kifizetések az 5+ és 7+ gólra. A mérkőzés végül 1-6-os eredménnyel ért véget, és "még gyanúsabb módon", hiszen a második félidő hosszabbításában a vendégek két gólt is szereztek.

Az örmény együttes kiütéses győzelme után a Lokival találkozik majd, elsőként csütörtökön, Jerevánban, majd augusztus 3-án a Nagyerdei Stadionban.

Egy hónapja nem tud meccset nyerni a Fradi EKL-riválisa - videó
A Ferencvárossal az Európa Konferencia Liga 2. selejtezőkörében találkozó Shamrock Rovers idegenben 1-0-ra kikapott a Dundalktól a kupában és rögtön ki is esett.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.