Premier League: A Szoboszlai-mentes Liverpool gólját is az Arsenal szerezte a potyák rangadóján - videó

3-1-re győzött az Arsenal a listavezető Liverpool ellen a Premier League-ben, így vasárnap véget ért a Vörösök 15 mérkőzés óta tartó veretlensége a bajnokságban.
Csakfoci.hu 2024. február 4., vasárnap 19:33
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 4., vasárnap 19:33

Szoboszlai Dominik újabb sérülése miatt nem tarthatott csapatával Londonba, ahol nagy volt a tét az Arsenal számára is, hiszen egy esetleges vendégsikerrel 8 pontra is nőhetett volna az Ágyúsok lemaradása az első helyhez képest.

A hazaiak gyorsan vezetést is szereztek Saka góljával, a fiatal szélső egy kipattanót terelt a Pool kapujába a 14. percben. A Klopp-csapat nem igazán tudott veszélyt kialakítani a kapu előtt, mégis egyenlített a szünet előtt: Luis Díaz bepasszát Gabriel a saját kapujába juttatta.

A második félidő közepén egy igazi potyagóllal szerzett újra vezetést az Arsenal, a kapujából kiszaladó Alisson ugyanis csapattársát, Virgil van Dijkot találta el a labda helyett, így Gabriel Martinellinek csak az üresen tátongó kapuba kellett passzolnia.

A hajrában Konatét kiállította a játékvezető, majd Trossard Alisson lábai között talált a kapuba úgy, hogy közben a menteni próbáló Van Dijk is beleért a labdába. 3-1-re győzött így az Arsenal a meglehetősen szerencsétlen gólok meccsén, így fellépett a dobogó harmadik helyére. A Liverpool maradt az élen, de ha a címvédő Manchester City nyerni tud hétfőn, két pontra megközelítheti a Vörösöket.

Premier League, 23. forduló:

Arsenal – Liverpool 3-1 (Saka 14., Martinelli 67., Trossard 92., ill. Gabriel (48. – öngól) - piros lap: Konaté (Liverpool, 88.)

Premier League: Kerkez a hajrára állt be, újabb kínos Chelsea-vereség - videók
Ez történt vasárnap délután az angol Premier League mérkőzésein.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.