A Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe Puskás Akadémia és az ETO FC Győr. Ezen a szakaszon 88 csapat szerepel, amelyeket 8 tízcsapatos és 1 nyolccsapatos csoportba osztanak majd. Ekkor a győriek biztosan nem lesznek kiemeltek, a felcsútiak viszont még lehetnek azok.
Az UEFA-sorozatok lebonyolítási rendszerével foglalkozó kassiesa.net szerint az ETO 4.800 koefficiens-ponttal rendelkezik, ezért nem lehet kiemelt a sorsolásnál, vagyis papíron erősebb ellenfelet fog kapni. Így akár még az a pikáns helyzet is előfordulhat, hogy Borbély Balázs korábbi csapata, a DAC ellen meccselhet - ráadásul mindkét csapatnak Világi Oszkár a tulajdonosa.
Ám a két klub mégis teljesen független már egymástól, így nincs akadálya, hogy egyszerre szerepeljenek ugyanabban az európai kupasorozatban - erről Jan Van Daele, a DAC ügyvezető igazgatója beszélt a Nemzeti Sportnak.
- Igen, természetesen hatalmas öröm, hogy mindkét klub ott lehet az Kl-ben. A DAC-nál ez kezdettől fogva kitűzött cél volt, örülünk, hogy sikerült elérni. Az ETO szereplése különösen kellemes meglepetés, újoncként remek tavaszt produkáltak az NB I-ben.
Fontos azonban elmondani, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szabályozásainak való maradéktalan megfelelés érdekében a DAC 1904 és az ETO FC Győr vezetése megerősítette a két klub strukturális függetlenségét. Az ETO-nál a múlt héttől új ügyvezetői vezetés kezdte meg a munkát, és a klubok között nincs átfedés a döntéshozó vagy irányító testületekben. A két klub működése eddig is önálló volt, saját szakmai és gazdasági döntéshozatali mechanizmusokkal – ez a döntés most formálisan is megerősíti ezt.
Mindkét klub saját útját járja a sportban és a fejlődésben, és továbbra is elkötelezetten képviselik régiójukat hazai és nemzetközi porondon - fogalmazott.
Lehetséges ellenfelek az ETO számára:
- AZ Alkmaar (holland, 54.500 koefficiens-pont)
- Sparta Praha (cseh, 29.500 koefficiens-pont)
- Istanbul Basaksehir (török, 23.000 koefficiens-pont)
- Omonia Nicosia (ciprusi, 17.375 koefficiens-pont)
- Jagellonia Bialystok (lengyel, 14.000 koefficiens-pont)
- FK Astana (kazah, 12.000 koefficiens-pont)
- DAC (szlovák, 8.000 koefficiens-pont)

Érdekesség, hogy amennyiben a Paks kiesik az El-selejtező első körében, akkor a KL-ben nem lesz kiemelt.
A Puskás Akadémia helyzete más
Hornyák Zsolt csapata 6500 koefficiens-ponttal rendelkezik, kiemelése azonban más európai országok bajnokságának, kupasorozatának végjátékától is függ még, a Football Meets Data viszont úgy kalkulál, hogy kiemelt lesz a Puskás Akadémia. Ez jó hír a felcsútiaknak, akik ebben az esetben alacsonyabb pontokkal rendelkező csapattal találkozhatnak.
Az itt felsorolt csapatok közül csak 11 lesz kiemelt

Azonos országból érkező csapatok a selejtezőben elkerülik egymást, tehát biztosan nem lehet Puskás Akadémia-ETO FC Győr párharc.
A Konferencia Liga-selejtező második körének első mérkőzését július 24-én, a visszavágót július 31-én rendezik.
A Ferencváros lehetséges Bajnokok Ligája-selejtezős ellenfeleiről itt, a Paks lehetséges Európa Liga-selejtezős ellenfeleiről pedig itt írtunk korábban.


