Fotó: herthabsc.com

Német Kupa: Dárdaiék kétszer jöttek vissza az utolsó percben Némethék ellen - 11-esek döntöttek

A Hertha egy kiélezett, drámai mérkőzésen 3-3 után 11-esekkel búcsúztatta a Hamburgot és bejutott a Német Kupa legjobb nyolc csapata közé.
Csakfoci.hu 2023. december 6., szerda 23:47
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 6., szerda 23:47

A Hertha ugyan megszerezte a vezetést, de a Hamburg Bénes László gólpasszának és góljának köszönhetően még a szünetig fordított. A Hertha az utolsó percben egyenlített, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

A Hamburg újra vezetéshez jutott, de Dárdaiék a legvégén megint egalizáltak.

Következhettek a 11-esek, amiben jobb volt a Hertha, a berliniektől senki nem hibázott, míg Konigsdorffer kihagyta a maga büntetőjét és ezzel a Hertha jutott tovább.

A hazaiknál Dárdai Márton kezdőként végig a pályán volt és kiosztott egy gólpasszt, a vendégeknél Németh András 72 percet játszott.

Német Kupa, nyolcaddöntő:

Hertha - Hamburg 3-3 (Reese 21., 90., Kenny 120., ill. Pherai 31., Bénes 43., Konigsdorffer 102.) - 11-esekkl 5-3

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.