Fotó: bild.de

"Miért nem találja a kezdőcsapatát Dárdai Pál?" – sokatmondó kimutatás a Hertha idényéről

Egyetlen edző sem használt annyi játékost a mostani Bundesliga-szezonban, mint a Herthánál Dárdai Pál, aki 27 labdarúgónak adott már lehetőséget.
Nyikes Zoltán 2021. október 12., kedd 13:46
Fotó: bild.de
Egyetlen edző sem használt annyi játékost a mostani Bundesliga-szezonban, mint a Herthánál Dárdai Pál, aki 27 labdarúgónak adott már lehetőséget.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 12., kedd 13:46
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

"Miért nem találja a kezdőcsapatát Dárdai Pál?" - ezt a kérdést teszi fel a Herthával kapcsolatban az egyik legnépszerűbb német sportlap, a Bild, ami kiemeli, hogy a magyar edzőnek az első hét játéknapon különböző okok miatt folyamatosan improvizálnia kellett, és minden mérkőzésen más kezdőcsapatot küldött a pályára, ez pedig elég rossz körülmény, ha az ember stabilitásra vágyik.

A fenti kérdésre az egyik válasz, hogy a Herthát a sérülésekkel kapcsolatos balszerencse sújtja, eddig csak a kapus Alexander Schwolow és a csapatkapitány-helyettes Niklas Stark játszhatott minden percben. A Bild megemlíti továbbá, hogy Dárdai a szezon elején olyan játékosokra támaszkodott, akik az átigazolási időszak végén távoztak a klubtól. Matheus Cunha az Atlético Madridba való átigazolása előtt egyszer játszott a Herthában, Dodi Lukebakio négyszer, a néhány órával az átigazolási határidő lejárta előtt Bordeaux-ba költözött Javairo Dilrosun pedig háromszor.

Az átigazolások és a sérülések következménye: Dárdai már 27 játékost játszatott - ez a legtöbb a bajnokságban.

Csak a cserekapus Rune Jarstein, Oliver Christensen és Nils Körber nem játszott még. Ez azt mutatja, hogy Dárdainak a végletekig ki kell használnia a csapatot, hogy valahogyan végigjátsszák a meccseket.

Nem is csoda tehát, ha Dárdai az kívánja: "jó lenne, ha mindenki egészséges maradna, és két-három meccsen egymás után ugyanazt a csapatot tudnánk játszatni, akkor kialakulna egy tengely. "

Akkor a Hertha nagyobb stabilitásban - és győzelmekben - reménykedhetne - teszi hozzá a Bild.

Olvastad már?
Dárdai főnöke megint kiborult a Hertha szereplésére: "Ez eddig nem igazán jött össze"
Lars Windhorst azt várta, hogy a vezetőség és a szakmai stáb új szintre emelje a klubot, ez azonban eddig még nem történ meg.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Joseph és a holland szál
Lenny Joseph neve is szerepel a holland Feyenoord és a belga Gent kiszemeltjei között - állítja Sacha Tavolieri átigazolási szakértő.
Svédországi folytatás jöhet
Vancsa Zalán
Az IK Sirius hivatalos oldalán jelentette be Vancsa Zalán szerződtetését.
Ennyi volt?
Arijan Ademi
Arijan Ademi jövője kérdésessé vált, és állítólag a visszavonulás lehetősége is felmerült nála.
Tovább az összes átigazoláshoz