Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: Hátrányból nyertek Dárdaiék, sima Lipcse-győzelem Sallaiék ellen – eredmények, videók

A dunaszerdahelyi születésű korábbi győri játékos, Bénes László góljával még vezetett az Augsburg a Hertha ellen, ám a fordulás után megszerezte első győzelmét Dárdai Pál a második berlini érájában. Az RB Leipzig magabiztosan verte a Freiburgot idegenben - a hazaiaknál Sallai Roland a 65. percben lépett pályára, míg a vendégeknél a magyarok közül csak Gulácsi Péter játszott, miután Willi Orbán és Szoboszlai Dominik sérült.
Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 17:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 17:41

Visszatérését követő hatodik mérkőzésén megszerezte első győzelmét Dárdai Pál a Hertha BSC vezetőedzőjeként, csapata a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján hazai pályán az Augsburg ellen nyert 2-1-re. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányának második edzői időszaka alatt így egy-egy győzelem és döntetlen, valamint négy vereség a mérlege. Fia, Márton végigjátszotta a találkozót.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig rendkívül sima, 3-0-s győzelmet aratott a Sallai Rolandot csereként a 65. perctől foglalkoztató Freiburg vendégeként. A lipcseieknél sérülése miatt Szoboszlai Dominik továbbra sem mutatkozhatott be, de ezúttal Willi Orbán sem volt bevethető. Gulácsi idénybeli 17., összességében pedig a 69. mérkőzésén nem kapott gólt a német klub színeiben.

Sikerével az RB Leipzig a tabella élére állt, megelőzve a címvédő Bayern Münchent, amely 18.30-tól a Borussia Dortmunddal játszik a forduló rangadóján. (MTI)

Bundesliga, 24. forduló:

Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart 1-1 (Kostic 69., ill. Kalajdzic 68.)
SC Freiburg-RB Leipzig 0-3 (Nkunku 41., Sörloth 64., Forsberg 79.)
Hertha BSC-FC Augsburg 2-1 (Piatek 62., Lukebakio 87. - 11-esből, ill. Bénes 2.)
TSG 1899 Hoffenheim-VfL Wolfsburg 2-1 (Baumgartner 8., Kramaric 41., ill. Weghorst 23.)
Borussia Mönchengladbach-Bayer Leverkusen 0-1 (Schick 76.)

Megvan a távozó légiós új csapata
Az NB I-ből kiesett Mezőkövesdtől távozó szenegáli-francia középpályás, Christian Gomis a thai élvonalban szereplő BG Pathum Unitedhez írt alá.