Fotó: rbleipzig.com

Bundesliga: Gulácsiék még nagyobb pofont kaptak, mint a Real Madrid ellen - videó

A Real Madrid elleni kétgólos BL-vereséget követően az RB Leipzig ezúttal a Borussia Mönchengladbach otthonában maradt alul.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 17., szombat 21:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 17., szombat 21:13

Az első félidőben hamar fölénybe került a Gladbach, a hazai csapat erőtől duzzadó, önbizalommal teli játékkal rukkolt elő, miközben a vendégek - akiknél Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik végig a pályán volt - tompán futballoztak, többször eladták a labdát és kulcshelyzetekben rossz döntéseket hoztak.

A hazaiak mindkét első félidei gólját a válogatott Jonas Hofmann szerezte: a 10. percben Gulácsi védése után lőtt jobbról a kapu bal oldalába, majd lipcsei labdavesztés után gyors kontrából volt eredményes a 35.-ben. Hofmann tagja a Nemzetek Ligájában pénteken a magyarokkal játszó német válogatottnak, júniusban pedig gólt lőtt a Puskás Arénában az 1-1-gyel zárult NL-mérkőzésen.

A Lipcse ellen különösen jól megy neki mostanában, májusban is duplázni tudott a hazai 3-1-es siker alkalmával. A szünet után az 53. percben növelte előnyét a Mönchengladbach, ezúttal Ramy Bensebaini emelte át a labdát Gulácsin egy szöglet után.

A vendégek játékában továbbra sem volt átütőerő, így érdemben nem változott a helyzet, maradt a 3-0. (MTI)

Bundesliga, 7. forduló:

Borussia Mönchengladbach-RB Leipzig 3-0 (Hofmann 10., 35., Bensebaini 53.)

Topligák: A Bayernnek már a pontszerzés sem jött össze, Haaland és Lewandowski továbbra is tarthatatlan - eredmények, videó
A Manchester City hozta a kötelezőt a Premier League-ben, a Barca pedig a La Ligában, ugyanez nem jött össze a bajoroknak a Bundesligában.