Fotó: twitter.com/FCBayern

Topligák: A Bayernnek már a pontszerzés sem jött össze, Haaland és Lewandowski továbbra is tarthatatlan - eredmények, videó

A Manchester City hozta a kötelezőt a Premier League-ben, a Barca pedig a La Ligában, ugyanez nem jött össze a bajoroknak a Bundesligában.
Budai László 2022. szeptember 17., szombat 18:14
Szerző: Budai László 2022. szeptember 17., szombat 18:14

Premier League, 8. forduló

Wolverhampton-Manchester City 0-3 (Grealish 1., Haaland 16., Foden 69.)

Grealish, Haaland és Foden góljával magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Manchester City a Wolverhampton otthonában a Premier League 8. fordulójában, és ezzel az élre álltak Pep Guardioláék, igaz, az Arsenal holnap játssza csak le soros bajnokiját.

Bundesliga, 7. forduló

Augsburg-Bayern München 1-0 (Berisha 59.)

Dortmund-Schalke 1-0 (Moukoko 79.)

Leverkusen-Werder Bremen 1-1 (Demirbay 57., ill. Veljkovic 82.)

Stuttgart-Frankfurt 1-3 (Tomas 79., ill. Rode 6., Kamada 55., Jakic 88.)

Zsinórban negyedik bajnokiján nem nyert a Bayern München, amelynek ezúttal - az előző három fordulóval ellentétben - már a pontszerzés sem jött össze, és egygólos vereséget szenvedett Augsburgban (1-0).

A végén azért majdnem jött a dráma, a Bayern München kapusa, Manuel Neuer az utolsó pillanatokban előremerészkedett a szögletnél és a 95. percben sikerült is fejelnie, de kollégája nagy bravúrral védett.

A Dortmund és a Schalke rangadóját szintén egyetlen találat döntötte el, amelyet a hazaiak szereztek Moukoko révén (1-0). A Borussia ezzel az élre is állt, de holnap több csapat, az Union Berlin, a Freiburg és a Hoffenheim is megelőzheti.

La Liga, 6. forduló

Barcelona-Elche 3-0 (Lewandowski 34., 48. Depay 41.) - piros: Verdu 14. (Elche)

A Barca Robert Lewandowski duplájával és Depay találatával könnyedén nyert a hamar emberhátrányba kerülő Elche ellen, így javított a hétközi BL-vereség után.