Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Az edzőváltás után könnyedén nyertek Szoboszlaiék, a Mainznak majdnem összejött a csoda a Bayern ellen - eredmények, videók

Mindhárom magyar válogatott játékos lehetőséget kapott a Leipzig új vezetőedzőjének debütálásán, Novothny Soma nélkül ért el bravúrdöntetlent a Bochum a Dortmund ellen.
Nyikes Zoltán 2021. december 11., szombat 17:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 11., szombat 17:57

Domenico Tedesco, az RB Leipzig új vezetőedzője hazai győzelemmel mutatkozott be a kispadon: csapata a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján 4-1-ra bizonyult jobbnak a Borussia Mönchengladbachnál. Az első félidőt kontroll alatt tartották a veszélyesen kontrázó lipcseiek, akiknél Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott lehetőséget.

A szünetben kétgólos volt a hazaiak előnye, a pihenőt követően viszont kiegyenlítődött a mezőnyjáték, a vendégek is veszélyeztették Gulácsi kapuját, de csak szépíteniük sikerült a hajrában. Az egyenlítés reményében kitámadó gladbachiakkal szemben a hazaiak a ráadásban lőtt két góljukkal biztosították be győzelmüket, Christopher Nkunku a találatát követően önzetlen gólpasszt adott. Szoboszlai Dominik a 63. percben csereként állt be, Orbán az 59. percben sárga lapot kapott.

A címvédő és listavezető Bayern München otthon a második félidőben fordított a szünetben vezető Mainz ellen, a vendégek magyar válogatottja, Szalai Ádám nem került a meccsre nevezett keretbe. A szintén magyar válogatott Sallai Roland a 76. percben szállt be a Freiburgba, amely 2-1-re kikapott a vendég Hoffenheimtől. A magyar szélső 1-1-es állásnál lépett pályára.

A Dortmund a 85. percben egyenlített az első félidőben büntetőből vezetést szerző Bochum vendégeként, amelyben ezúttal nem került sor Novothny Soma játékára. Megszakadt a Hertha öt forduló óta tartó nyeretlenségi sorozata, a berlini gárda - melynek éléről két hete távozott Dárdai Pál - ebben az időszakban kétszer kikapott és háromszor döntetlent ér el, most viszont 2-0-ra felülmúlta a Bielefeldet. (MTI)

Bundesliga, 15. forduló:

Bayern München-FSV Mainz 05 2-1 (Coman 53., Musiala 74., ill. Onisiwo 22.)
SC Freiburg-1899 Hoffenheim 1-2 (Schlotterbeck 21., ill. Raum 3., C. Richards 94.)
Hertha BSC-Arminia Bielefeld 2-0 (Jovetic 53., Selke 95.)
RB Leipzig-Borussia Mönchengladbach 4-1 (Gvardiol 21., An. Silva 33., Nkunku 91., Henrichs 94., ill. Bensebaini 88.)
VfL Bochum-Borussia Dortmund 1-1 (Polter 40. - 11-esből, Brandt 85.)
VfL Wolfsburg-VfB Stuttgart 0-2 (Mavropanosz 25., Forster 63.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.