Légiósok: 10 év után játszott magyar focista a La Ligában - videó

Yaakobishvili Antal első élvonalbeli spanyol bajnokiján több mint egy órát játszott vasárnap a Gironában, amely 5-1-re verte a Sevillát hazai pályán.
Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 23:05
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 23:05

csakfoci.hu is beszámolt arról, hogy remekül mutatkozott be a Gironában az U21-es magyar válogatott védő, Yaakobishvili Antal, aki a Rayo Vallecano elleni Spanyol Kupa-mérkőzésen a második félidőre állt be. A találkozót követően komoly dicséreteket kapott a fiatal bekk.

Aki vasárnap a La Ligában is debütálhatott: Yaakobishvili már a Sevilla elleni, 5-1-re megnyert bajnoki 30. percében, Juanpe sérülését követően beállt csereként, és ezúttal is nagyszerűen helytállt a spanyol bajnokság meglepetés-listavezető csapatában, szinte hiba nélkül, stabilan játszott.

Legutóbb a 29-szeres válogatott Pintér Ádám lépett pályára magyarként a spanyol bajnokságban: 2013. június 1-én a Zaragoza légiósaként játszott az Atlético Madrid elleni meccsen - mindezt az Origo vette észre.

A találkozón az ukrán Artem Dovbik háromszor is beköszönt, így vezeti a La Liga góllövőlistáját 14 találatával. Sőt, a Girona negyedik gólját is egy ukrán, Cigankov szerezte.

La Liga, 21. forduló:

Girona – Sevilla 5-1 (Dovbik 13., 15., 19., Cigankov 56., Stuani 89., ill. I. Romero 10.)

Real Madrid – Almería 3-2

Real Betis – Barcelona 2-4

Osasuna – Getafe 3-2

Kiborultak a Real Madrid ellenfelénél a bíró miatt: "Kiraboltak minket, ez minden határt átlép" - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.