Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Légiósok: Megvan Orbánék első győzelme a szezonban, a második félidőben bedarálta ellenfelét a Lipcse - videó

A Lipcse kiütötte a Stuttgartot a német első osztály 3. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
Póczik Dávid 2023. augusztus 25., péntek 22:30
Szerző: Póczik Dávid 2023. augusztus 25., péntek 22:30

A német első osztály 2. fordulójában Orbán Willi a Lipcse kezdőcsapatában kapott helyet, amely a VfB Stuttgart gárdáját látta vendégül.

Az első játékrészben némi meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést. Raum pocsék passza után Guirassy kilépett, majd egy csel után a lipcsei kapuba lőtt (0-1). A továbbra is sérült Gulácsi Pétert helyettesítő Blaswich csak hozzáérni tudott a lövéshez. A félidő utolsó pillanataiban Orbán az ellenfél 16-osán belül tűnt fel, ahol a gólszerző Guirassy látszólag szabálytalankodott vele szemben, azonban néhány perces VAR-vizsgálat után a játékvezető végül nem adott büntetőt, mert korábban a lipcsei Poulsent látta szabálytalannak.

A fordulást követően egy szabadrúgás után újfent a magyar válogatott hátvéd volt a főszereplő; Orbán az ívelés után öt méterről a kapusba fejelt. Az 51. percben született meg a Leipzig egyenlítő gólja: Nübel Henrichs talpára rúgta a labdát, ami onnan a hálóba pattant (1-1). Bő tíz perccel később Dani Olmo megvillant, ballal lőtte ki a bal alsót, így fordítottak a hazaiak (2-1). Három perccel később Openda érkezett Raum beadására, majd közelről a kapuba fejelt (3-1), a Stuttgart 15 perc alatt összeomlott a második félidőben. A folytatásban Kampl lövése egy védőről pattant a hálóba (4-1), majd a nyáron igazolt Simons is betalált (5-1), így Orbánék kiütötték a Stuttgartot.

Bundesliga, 2. forduló

RB Leipzig-VfB Stuttgart 5-1 (Henrichs 51., Olmo 63., Openda 66., Kampl 74., Simons 77. ill. Guirassy 35.)

Lukaku a Serie A-ban köthet ki, de ezúttal nem az Interben; Klopp üzent Salah szaúdi kérőjének - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.