Fotó: Kicker

Légiósok: Dárdai első és óriási Bundesliga-gólja is kellett a Hertha nagy fordításához - videó

A kiesés ellen harcoló Hertha BSC Dárdai Márton óriási góljának is köszönhetően 4-1-re nyert a vendég Borussia Mönchengladbach ellen a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2023. február 12., vasárnap 17:45
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 12., vasárnap 17:45

A korábbi magyar szövetségi kapitány, Dárdai Pál fia - aki éppen a mérkőzés napján ünnepelte 21. születésnapját - az 52. percben egy legurított labdából közel 35 méterről, hatalmas erővel lőtte a labdát a léc alá.

A fiatal védőnek ez volt pályafutása első Bundesliga-gólja, többek között ennek is köszönhetően három ponttal gazdagodott a berlini csapat, amely a téli szünet óta első pontjait szerezte.

Érdekesség, hogy Dárdai Pál utolsó bajnoki találatát 2009. február 28-án ugyancsak egy Borussia Mönchengladbach elleni összecsapáson szerezte, annak a gólnak köszönhetően akkor 2-1-re nyert a Hertha. (MTI)

BUNDESLIGA, 20. FORDULÓ:

Hertha BSC – Borussia Mönchengladbach 4-1 (Ngankam 30., Dárdai M. 52., Scherhant 93., Lukebakio 96., ill. Elvedi, 17.)

17:30: 1. FC Köln – Eintracht Frankfurt

Légiósok: Csapatkapitányként vezette győzelemre a Pisát Nagy Ádám a feljutási rangadón
A második félidőben lőtt két góllal elhozta a három pontot a Reggina otthonából a magyar válogatott középpályás csapata.
Fradi
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.