fotó: Omar Arnau/Quality Sport Images/Getty Images

La Liga: Yamal óriási gólt lőtt, a városi derbit és a bajnoki címet is behúzta a Barcelona - videó

Az FC Barcelona biztosította elsőségét a spanyol labdarúgó-élvonalban, mivel 2-0-ra nyert a városi rivális Espanyol otthonában a 36. forduló csütörtöki játéknapján.
Csakfoci.hu 2025. május 15., csütörtök 23:35
fotó: Omar Arnau/Quality Sport Images/Getty Images
Az FC Barcelona biztosította elsőségét a spanyol labdarúgó-élvonalban, mivel 2-0-ra nyert a városi rivális Espanyol otthonában a 36. forduló csütörtöki játéknapján.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. május 15., csütörtök 23:35

Újabb sikerükkel a listavezető katalánok két fordulóval az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a tabellán a tavalyi bajnok Real Madriddal szemben, amelyet vasárnap 4-3-ra legyőztek.

Az FC Barcelona 2023 után hódította vissza a La Liga trófeáját, és két évvel ezelőtt is az Espanyol otthonában biztosította elsőségét. Ez a 28. bajnoki címe, és 2018 után sikerült ismét dupláznia Spanyolországban, vagyis a Király Kupa mellett a bajnoki elsőséget is megszereznie.

A Konferencialiga-döntős Real Betis 2-2-es döntetlent játszott a Rayo Vallecano otthonában. A madridi csapat a szünetben már két góllal vezetett, de a vendégeknek a folytatásban sikerült egyenlíteniük.

A tabella harmadik helyén álló Atlético Madrid némi meglepetésre 2-0-ra kikapott az Osasuna otthonában. A fővárosiak egy évvel ezelőtt otthon meglepő, 4-1-es vereséget szenvedtek mai ellenfelüktől, Pamplonában viszont legutóbb 2014-ben kaptak ki, azóta sorozatban hatszor győztek, és ezeken a mérkőzéseken összesen csak egy gólt kaptak.

La Liga, 36. forduló

Espanyol-Barcelona 0-2

Getafe-Athletic Bilbao 0-2
Osasuna-Atlético Madrid 2-0

Rayo Vallecano-Real Betis 2-2

(MTI)

Olvastad már?
NB I: Sallói szerint egyre jobb játékosok kerülnek ki az akadémiákról - az MLSZ új szabályáról is elmondta a véleményét
Sallói István, a Zalaegerszegi TE FC sportigazgatója szerint a 16 csapatos élvonalbeli labdarúgó-bajnokság lenne az ideális, és ez a magyar fiatalok előrelépését is segítené.
Elolvasom
Átigazolások
Kisvárda
Újabb fiatal profi
Újabb saját nevelésű játékos, ezúttal a 18 éves magyar-ukrán Nazar Koljada kapott profi szerződést a klubtól. A középpályás ősszel már 17 mérkőzésen játszott az NB III-as tartalékcsapatnál.
Perutz FC Pápa
34 éves edző a kispadon
A klub korábbi játékosa, a 34 éves Jurik Patrik lett az NB III Észak-Nyugati csoportjának 13., még bennmaradó helyén álló Perutz FC Pápa új edzője.
Kozármisleny
Márton visszatérhet
A Csakfoci úgy tudja, Márton Gábor lehet az egyik fő jelölt a Pinezits Máté távozása miatt edzőt kereső Kozármislenynél.
Tovább az összes átigazoláshoz