Fotó: Alex Pantling - FIFA/FIFA via Getty Images

Klub-vb: Európán kívüli csapat mutatta meg, hogyan lehet elintézni a BL-győztes PSG-t - eredmények, videó

A PSG kikapott, az Atlético Madrid nyert péntek hajnalban.
Nyikes Zoltán 2025. június 20., péntek 9:23
Fotó: Alex Pantling - FIFA/FIFA via Getty Images
A PSG kikapott, az Atlético Madrid nyert péntek hajnalban.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. június 20., péntek 9:23

A Bajnokok Ligája-győztes Paris-Saint Germain 1-0-ra kikapott a Libertadores Kupa-címvédő Botafogótól a labdarúgó klubvilágbajnokság csoportkörének második fordulójában, csütörtökön. A brazil csapat gólját - a sajtóhírek szerint hamarosan a Nottingham Foresthez igazoló - Igor Jesus szerezte a 36. percben.

Gianluigi Donnarumma dolgát megnehezítette, hogy a labda megpattant és irányt változtatott Willian Pacho lábán. A 79. percben a francia bajnok nagyon közel volt az egyenlítéshez, de Bradley Barcola találatát les miatt érvénytelenítették. A találkozót több mint 53 ezer néző látta a pasadenai Rose Bowl stadionban.

A PSG március elején 1-0-ra kikapott a Liverpooltól a BL-ben, azóta viszont mind a 19 tétmérkőzésén szerzett gólt, de ez a sorozata most megszakadt. Dél-amerikai csapat legutóbb 2012-ben tudott nyerni európai együttes ellen a klubvilágbajnokságon, akkor a szintén brazil Corinthians a Chelsea-t múlta felül.

A B-csoport másik meccsén az Atlético Madrid 3-1-re nyert a házigazda Seattle Sounders ellen, Pablo Barrios két góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló, B-csoport

Atlético Madrid (spanyol)-Seattle Sounders (amerikai) 3-1 (Barrios 11., 55., Witsel 47., ill. Rusnak 50.)

Botafogo (brazil)-Paris Saint-Germain (francia) 1-0 (Igor Jesus 36.)

Olvastad már?
DVSC: Topligás csapatok szemelhették ki a Fradival is szóba hozott támadót - sajtóhír
A Villarrealt és a Sevillát emlegetik a DVSC egyik legjobbja kapcsán.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Ferencváros
Koszovói kiszemeltről írnak
Az AlbanianScout szerint a Fradi is érdeklődik a 9-szeres koszovói válogatott középpályás, Muharrem Jashari iránt, aki az ukrán élvonalban szereplő LNZ Cherkasy játékosa. (ulloi129.hu)
ETO FC Győr
Szerződtették Megyerit
Hivatalossá vált: a DVSC-től távozó Megyeri Balázs maradta az NB I-ben és a Győrt választotta.
Nyíregyháza
Újabb ZTE-s kiszemelt
Honlapunk úgy értesült, Sankovic után Szendrei Norbert is távozhat a zalaiaktól - ő is a Szparinál köthet ki.
Tovább az összes átigazoláshoz