Fotó: uefa.com

Kiderült, melyik klasszis szerződtetésére mondott nemet a Real Madrid, meglepő helyre igazolhat a Chelsea válogatott játékosa - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. február 4., szombat 21:58
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 4., szombat 21:58

ANGLIA

Premier League: A Liverpool 3-0-s vereséget szenvedett a Wolverhampton Wanderers otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A Vörösök így már négy mérkőzés óta nyeretlenek a Premier League-ben, és a tabella 10. pozícióját foglalják csak el. A Wolverhamptonnak nagy szüksége volt a sikerre, ezzel ugyanis elmozdult a 18., kiesést jelentő helyről. A Manchester United az Old Traffordon 2-1-re legyőzte a Crystal Palace csapatát, a végén azonban volt miért izgulniuk a Vörös Ördögök szurkolóinak, a hazaiak ugyanis kétgólos előny birtokában Casemiro kiállítása miatt a 70. percben emberhátrányba kerültek. A vendégek hat perccel később szépítettek, majd nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel. Folytatódott a Brentford jó sorozata, a középmezőny elején lévő együttes ugyanis 3-0-ra verte a sereghajtó és vendég Southampton csapatát, így a PL-ben már kilenc mérkőzés óta veretlen. Az utolsó előtti helyen szerénykedő Bournemouth egygólos vereséget szenvedett a Brighton otthonában, míg az Aston Villa házigazdaként kapott ki gólokban gazdag összecsapáson a Leicester Citytől. (MTI)

Premier League, 22. forduló:

Wolverhampton Wanderers-Liverpool 3-0 (Matip 5. - öngól, Dawson 12., R. Neves 71.)
Manchester United-Crystal Palace 2-1 (B. Fernandes 7., Rashford 62., ill. Schlupp 76.)
Kiállítva: Casemiro 70. - MU

Brentford-Southampton 3-0 (Mee 41., Mbeumo 44., Jensen 80.)
Brighton-Bournemouth 1-0 (Mitoma 87.)
Aston Villa-Leicester City 2-4 (Watkins 9., Souttar 32. - öngól, ill. Maddison 12., Iheanacho 41., Tete 45+2., Praet 79.)
Everton-Arsenal 1-0 (Tarkowski 60.)
Newcastle United-West Ham United 1-1 (Wilson 3., ill. Paqueta 32.)

pénteken játszották:
Chelsea-Fulham 0-0
vasárnap játsszák:
Nottingham Forest-Leeds United 15.00
Tottenham Hotspur-Manchester City 17.30

Manchester City: A The Athletic szerint Pep Guardiola azért mondott le könnyedén Joao Cancelóról, mert a futballista több esetben sem viselkedett csapatjátékosként, alkalmanként túlzottan nagyképű volt, és olyan is előfordult, hogy egyáltalán nem figyelt a szakmai stáb kéréseire.

3-4 hétre is kidőlhetett John Stones, akinek így jó eséllyel még az RB Leipzig elleni BL-nyolcaddöntős párharc első találkozóját is ki kell hagynia. Phil Foden ellenben felépült, és akár már vasárnap, a Tottenham ellen pályára léphet.

Manchester United: A Manchester United figyelemmel kíséri az amerikai középpályás, Taylor Booth  fejlődését, miután Erik ten Hag szeretné leigazolni a 21 éves játékost az FC Utrechtől. A védekező középpályásnak jelenleg 2025-ig szóló szerződése van a hollandokkal. (Daily Mail)

Chelsea: "Pierre nem tett semmi rosszat, csak nincs szerencséje, de küzdeni fog a helyéért a szezon hátralévő részében" - mondta Graham Potter annak kapcsán, hogy Aubameyang kimaradt a londoniak BL-keretéből.

A Galatasaray megkörnyékezte az amerikai válogatott Christian Pulisic-et, akit a szezon végéig kölcsönvennének. A középpálya szélein és közepén is bevethető játékos a mostani PL-idényben mindössze csak hatszor szerepelt a kezdőcsapatban. (Ekrem Konur)

Newcastle: A Newcastle United kész lenne januárban szerződtetni a Napoli sztárját, Victor Osimhent a Sport Witness szerint. A Szarkák megadnák a Napoli által követelt 100 millió eurót, de a Serie A listavezetője nagyon ragaszkodik a csatárhoz és még ebben az esetben sem biztos, hogy megválnának tőle.

West Ham: A Newcastle United a legújabb klub, amely érdeklődést mutat Declan Rice szerződtetése iránt a Football Insider szerint. A Szarkáknak közel 80 millió fontot kell költeniük, ha le szeretnék igazolni a középpályást. Az Arsenal, a Chelsea, a Liverpool, a Manchester City és a Manchester United is szívesen megszerezné Rice-t.

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Az Atlético Madrid saját közönsége előtt nem tudta legyőzni az utolsó előtti helyen álló Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. A harmadik szombati mérkőzésen a második félidő első negyedórájának végén előnybe került a vendéglátó együttes, de ellenfele a 83. percben büntetőhöz jutott és élt is a lehetőséggel.

La Liga, 20. forduló:

Atlético Madrid-Getafe 1-1 (Correa 60., ill. E. Ünal 83. - 11-esből)
Espanyol-Osasuna 1-1 (Braithwaite 59., ill. Budimir 45.)
Kiállítva: Pierre-Gabriel 45+4., ill. Ezzalzouli 45+4.
Elche-Villarreal 3-1 (Milla 3., 45+3. - 11-esből, 52. - 11-esből, ill. G. Moreno 22.)

Real Madrid: Igencsak foghíjas az utóbbi időben a Real Madrid védelme, miután David Alaba és Ferland Mendy is hetekre kidőlt, Éder Militao pedig a Valencia ellen sérült meg. Ennek ellenére azonban Carlo Ancelotti nem ragaszkodott új igazoláshoz, pedig az olasz transzferguru, Fabrizio Romano értesülése szerint a Realnak megvolt a lehetősége, hogy megszerezze a Manchester Citytől Joao Cancelót. A portugál végül a Bayern Münchenhez került.

A Real Madrid tervezi Marco Asensio szerződésének meghosszabbítását, de még nem kezdtek tárgyalásokat a spanyol válogatott játékossal - írja az AS. Asensio szerződése a szezon végén lejár, és a Paris Saint-Germain januárban kísérletet tett a szerződtetésére, de a Madrid visszautasította.

Barcelona: A téli átigazolási szezonban is szerette volna már leigazolni a Barcelona a Flamengo 19 éves védőjét, Wesleyt, a klubok azonban nem tudtak megegyezni. Sajtóhírek szerint azonban a katalánok nem adják fel és nyáron újabb offenzívát indítanak a tehetséges játékosért.

OLASZORSZÁG

Serie A: Az AS Roma 2-0-ra nyert vendége, az Empoli ellen szombaton az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A fővárosi csapat gyorsan dűlőre vitte a dolgot, a 2. és a 6. percben gólt szerzett, majd előnyét végig megőrizte.

Serie A, 21. forduló:

AS Roma-Empoli 2-0 (Ibanez 2., Abraham 6.)
Cremonese-Lecce 0-2 (Baschirotto 58., Strefezza 69.)

Juventus: A klub érvényesítené elővásárlási jogát a Sassuolótól kölcsönkapott Manuel Locatellire, aki Torinóban nyújtott teljesítményével több angol klub figyelmét is felkeltette. A Juve 2026-ig kötné magához a játékost. (Calciomercato)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Nem tudott előzni a Lipcse, Schäfer nélkül is győzött az Union Berlin - eredmények, videók

Borussia Mönchengladbach: Három Premier League-klub, a Tottenham Hotspur, a Liverpool és az Arsenal is érdeklődést mutatott a francia válogatott támadó, Marcus Thuram szerződtetése iránt az AS szerint. Az angol kluboknak konkurenciát jelent az Atlético Madrid, amely szintén szívesen leigazolná a játékost. A Borussia Mönchengladbach támadója a hírek szerint 10-12 millió euró körüli összegért eladó.

VILÁGFOCI

Klubvilágbajnokság: Az al-Hilal lesz a brazil Flamengo ellenfele az elődöntőben a marokkói labdarúgó klubvilágbajnokságon. A szaúdi együttes a szombati játéknap első mérkőzésén hosszabbítás után tizenegyesekkel győzte le a Wydad Casablancát Rabatban. A hazai csapat jutott vezetéshez az 52. percben, majd a 91.-ben emberhátrányba került, mivel Jahja Dzsabran reklamálásért megkapta a második sárga lapját. A 94. percben büntetőből egyenlítő al-Hilal így emberelőnyben kezdte a hosszabbítást, csakhogy nem sokkal később a szaúdi Mohamed Kanno is kénytelen volt elhagyni a pályát. A ráadásban nem esett gól, így tizenegyesekkel dőlt el az összecsapás, 5-3-ra az al-Hilal javára.