French referee Clement Turpin argues with Paris Saint-Germain's Brazilian defender Daniel Alves after giving him a red card during the French L1 football match between Olympique Lyonnais and Paris-Saint Germain (PSG) at Groupama stadium in Decines-Charpieu on January 21, 2018. / AFP PHOTO / JEFF PACHOUD
Nem elég, hogy kiharcolta magának a kiállítást - ami után a párizsiak kikaptak -, ráadásként további három meccsig nem játszathatják a brazilt.
A Paris Saint-Germain brazil labdarúgóját, Dani Alvest három mérkőzésre tiltotta el a francia labdarúgóliga fegyelmi bizottsága.
Dani Alvest vasárnap a Lyon elleni idegenbeli mérkőzés 57. percében állította ki Clément Turpin játékvezető. A félpályánál szabálytalankodó védő egy sárga lappal megúszta volna az esetet, de olyan hevesen reklamált, hogy a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel.
A mérkőzés Dani Alves kiállításakor 1-1-re állt, végül a Lyon a 94. percben szerzett góllal nyert. A Ligue 1 tabelláján a második helyen álló győztes gárda nyolc pontra megközelítette a vesztes éllovast.
(mti)
Neked ajánljuk
Átigazolások

Csákvár
Rutinos hosszabbítók
A 35 éves Simon András és a 33 éves Baracskai Roland napokban lejáró szerződését újabb egy évvel meghosszabbították.

Újpest
Többen távozhatnak
A Lila Sector szurkolói oldal szerint távozhat a csapattól Daviti Kobouri, Babós Levente és Dénes Adrián, Baranyai Nimród pedig visszatérhet a Kazincbarcikához.

ZTE
Ő lehet az új edző
Unai Melgosa személyében spanyol vezetőedzője lehet a Zetének, aki Szerhij Rebrovval is együtt dolgozott évekig.