Fantasztikus magyar mesternégyes és Bundesliga-csoda - légióskörkép

Ez történt a magyar játékosokkal a hétvégén, Európa és Ázsia pályáin.
Dudás Gábor 2016. november 21., hétfő 8:25
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 21., hétfő 8:25

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, az olasz, a német és a lengyel bajnokság állása itt - kattints!

NÉMETORSZÁG

A 11-est védő Gulácsi Péterrel a kapuban állt az élre az újonc RB Leipzig a Bundesligában, miután 3-2-re győzött a Leverkusen otthonában. Kalmár Zsolt ezúttal sem szerepelt a lipcsei meccskeretben, a tartalékok között viszont igen, gólt is szerzett a negyedosztályban, az eddig veretlen éllovas Jena 3-0-s legyőzése során.

Kleinheisler László 45 percet játszott kezdőként a Darmstadtban, amely 1-0-ra kikapott otthon az Ingolstadttól. A magyar középpályás egy elmaradt 11-es miatt került a reflektorfénybe.

A Frankfurt hátrányból fordítva nyert Brémában 2-1-re. Huszti Szabolcs kezdőként egy félidőt játszott, a helyére beállt Meier szerezte a vendégek egyenlítő gólját.

Szalai Ádám viszont kimaradt a Hoffenheim Hamburg elleni döntetlenjéből (2-2), a magyar csatár végig a kispadon ült a Hoffenheimnél, és 21 napja nem kapott lehetőség a bajnokságban.

A másodosztályban Stieber Zoltán (Kaiserslautern) hétfőn este léphet pályára, csapata ellenfele a Simon Krisztiánt még sérülése miatt nélkülöző 1860 München lesz.

A Greuther Fürth kapusa, Megyeri Balázs nem örülhetett pontszerzésnek, 2-1-re kaptak ki Drezdában, egy összességében kiegyenlített meccsen.

Nagy Dániel (Würzburg) nem kapott lehetőséget csapata 2-2-s nürnbergi remije során.

OLASZORSZÁG

Ismét kezdőként futballozott Nagy Ádám a Bolognában, csapata pedig hosszú hetek után ismét győzött (3-1), méghozzá a Sallai Rolandot ugyancsak kezdőként bevető Palermo ellen. Balogh Norbert sérülés miatt hiányzott a szicíliai gárdából.

A másodosztályú Spezia védője, Tamás Krisztián nem játszott a Cesena elleni mérkőzésen (1-0), végig a kispadon ült. Adorján Krisztián viszont pályára lépett csereként, a 83. percben a Novara csapatában, amely 2-1-re kapott ki otthon a Frosinonétól.

A harmadik vonalban a Modena támadója, Bajner Bálint végig a pályán volt a Forli elleni idegenbeli találkozón (2-2), de 11. meccsén sem tudta gyarapítani góljai számát, továbbra is egy találatnál jár a Paksról érkezett csatár.

FRANCIAORSZÁG

1-0-ra kikapott a Dijon Nancy-ban, a 45. percben sárga lapot kapó Lang Ádám végig játszott a vendégeknél.

A Ligue 2-ben a harmadik helyen álló Le Havre magyar légiósa, Bese Barnabás a 61. percben állt be csapatába, amely 0-0-s döntetlent játszott otthon, az Amiens elleni rangadón.

ANGLIA

A Bogdán Ádámot foglalkoztató Wigan az angol másodosztályban a Barnsley ellen lépett pályára. A magyar kapus ezúttal is a kezdőben kapott szerepet, ám mégsem örülhetett, ugyanis megsérült, ráadásul az 59. percben hordágyon kellett levinni őt a pályáról.

LENGYELORSZÁG

Nikolics Nemanja ujjtörése miatt nem játszott a válogatottban Andorra és Svédország ellen, pályára lépett viszont az éllovas Jagiellonia otthonában, a Legia pedig 4-1-re győzött és már a 4.

Kádár Tamás kezdőként és remek játékkal járult hozzá a Lech Poznan idegenbeli sikeréhez (3-0), a Mervó Bencének hat percet adó Slask Wroclaw otthonában.

Litauszki Róbert ezúttal sem volt a keretben sem a Cracoviánál, összesen 2 meccse van még mindig a lengyel élvonalban.

Gyurcsó Ádám viszont fantasztikus hétvégét zárt: a Pogon Szczecin szélsője 9 perc alatt triplázott, végül pedig mesternégyesig jutott a Guzmics Richárdot nélkülöző Wisla Krakkó elleni bajnokin (6-2). Nem véletlenül kapott hatalmas dicséreteket a találkozót követően.

SZLOVÁKIA

Nagyszerűen sikerült a Dunaszerdahely stadionavatója, hiszen 2–0-ra győzött a bajnoki címvédő Trencín ellen. A szurkolók is nagyon kitettek magukért, Vida Kristopher pedig gólpasszal járult hozzá László Csaba csapatának emlékezetes sikeréhez.

Priskin Tamás kezdőként, 76 percet játszott a Slovanban, amely hátrányból felállva és góljait a hajrában szerezve verte 2-1-re a Ruzomberokot.

AUSZTRIA

Szántó Tamás végigjátszotta csapata, a Rapid Wien salzburgi rangadóját, de ő sem tudta ezúttal ponthoz, pontokhoz segíteni a bécsieket, 1-2 lett a meccs vége.

A Mattersburg magyar fiatalja, Varga Barnabás szombaton megszerezte első gólját az osztrák bajnokságban: edzője, Ivica Vastic 0-1-nél, a 73. percben küldte pályára a St. Pölten otthonában, és a 22 éves légiós mintegy perc múlva egyenlített is egy közeli lövéssel. Végül 2-2-re végeztek a felek.

BELGIUM

Köteles László, a Waasland Beveren kapusa megint kezdő volt, de győzelemnek nem örülhetett, egy kései egyenlítésnek viszont igen. A 88. percben mentette 1-1-re a Kortrijk elleni bajnokit csapata.

HORVÁTORSZÁG

Futács Márkó kezdőként játszott a Lokomotiv Zagreb elleni meccsen, amelyet 1-0-ra nyert meg csapata. A második félidő közepén, nem sokkal a gól után cserélték le a magyar csatárt.

KATAR

Németh Krisztián 11-essel biztosította be az Al Garaffa 4-2-s sikerét az Al Arabi ellen. Már négy gólnál jár a légiós Katarban.

TÖRÖKORSZÁG

A meccset végigjátszó Koman Vladimir tizenegyest harcolt ki az Adanasporban, amelyet értékesítettek is, ennek ellenére az éllovas Besiktas 2-1-re, Komanék pedig továbbra is az utolsó helyen állnak.

ROMÁNIA

Bőle Lukács végig a pályán volt a CSM Iasi-ban, amely 0-0-d döntetlenre végzett a Marosvásárhely ellen.

IZRAEL

Korhut Mihály is végig a pályán volt a Hapoel Beer-Sevában, amely 5-1-re kiütötte a Hapoel Haifát és zsinórban hatodik sikerével vezeti a tabellát.

SVÁJC

2-1-re kapott ki a Lugano Luzernben. Vécsei Bálint, a vendégek magyar támadója végig játszott, a 72. percben pedig sárga lapot kapott.

ARAB EMÍRSÉGEK

A 82. percig volt a pályáb az Al Wahda csapatában Dzsudzsák Balázs, de nem lehetett boldog. Csapata két 11-est is kihagyott és csak 1-1-s döntetlent játszott így az Ittihad Kalba együttesével hazai pályán.

INDIA

Az indiai Szupesligábana Vadócz Krisztiánt foglalkoztató Mumbai City 5-0-ra kiütötte a Kerala Blasterst. A magyar középpályás kirobbanthatatlan a csapatból, ezúttal is kezdőként kapott szerepet, és végigjátszotta a találkozót.

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)