Fotó: twitter.com/FCBarcelona

EL/EKL: Csúcsfocit és gólzáport hozott a Barcelona-MU rangadó, Laidouniékkal nem bírt az Ajax - eredmények, videók

Az első játékrész csak helyzeteket, a második már gólokat is hozott a Camp Nouban. Az EKL-ben már szinte biztos továbbjutó a Fiorentina.
Nyikes Zoltán 2023. február 16., csütörtök 20:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. február 16., csütörtök 20:47

A spanyol bajnokságban éllovas FC Barcelona 2-2-es döntetlent játszott a vendég Manchester Uniteddel csütörtökön, a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén. A játéknap csúcsrangadójának első félideje nagy iramú, lüktető játékot hozott, és olykor a feszültség is eluralkodott a futballistákon. A hazaiaknak és a manchesterieknek is volt több gólszerzési lehetősége: mindkét együttes hét alkalommal próbálkozott kapura lövéssel, védenie viszont a Barca kapujában álló Ter Stegennek kellett többször. A szünet után öt percre volt szüksége a katalán csapatnak, hogy megszerezze a vezetést, ekkor egy szöglet után Marcos Alonso ugrott a legmagasabbra, és pontosan fejelt a rövid sarokba.

Két perccel később a Manchester United a hetek óta ügyeletes gólfelelősként futballozó Marcus Rashford kiszorított helyzetből leadott kiváló lövésével és góljával egyenlített. A két gyors gól eredményeként felpörgött a játék, aztán megint Rashford volt a főszereplő, élesen a kapu elé lőtt labdája ugyanis a védő Koundéról pattant a hazai kapuba, így az angolok megfordították a meccs állását. A Barcának viszont a hajrához közeledve volt erre válasza Raphinha révén, majd a korábbiaknál nagyobb erőt mozgósított a mérkőzés megnyerése érdekében, de vagy csak kapufáig jutott, vagy De Gea kapus állta az útját.

Amszterdamban a magyar válogatott Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin gól nélküli döntetlent játszott az Ajax vendégeként - a Fraditól igazolt Aissa Laidouni végig a pályán volt a németeknél-, a Konferencia Ligában címvédő AS Roma pedig a Salzburg otthonában szenvedett 1-0-s vereséget.

Varsóban az ukrán Sahtar Donyeck pályaválasztóként már a félidőben kétgólos előnyben volt a Rennes-nel szemben, majd a franciák a második félidő elején szépítettek, de a lefújásig egyenlíteniük nem sikerült. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések:

FC Barcelona (spanyol)-Manchester United (angol) 2-2 (M. Alonso 50., Raphinha 76., ill. Rashford 53., Kounde 59. - öngól)

A meccs összefoglalója

Sahtar Donyeck (ukrán)-Rennes (francia), Varsó 2-1 (Krsyskiv 11., Bondarenko 45+1 - 11-esből, ill. Toko Ekambi 59.)
Ajax Amsterdam (holland)-Union Berlin (német) 0-0
Salzburg (osztrák)-AS Roma (olasz) 1-0 (Capaldo 88.)

Így nyert a Salzburg

A Fiorentina 4-0-ra nyert a Braga otthonában a labdarúgó Konferencia-ligában, az egyenes kiesés szakasz első fordulójának csütörtöki mérkőzésén, így magabiztos előnnyel várhatja a párharc jövő heti visszavágóját. (MTI)

Konferencia Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések:

Qarabag (azeri)-Gent (belga) 1-0 (Leandro Andrade 78.)
Trabzonspor (török)-Basel (svájci) 1-0 (Stryger Larsen 75.)
Bodö/Glimt (norvég) - Lech Poznan (lengyel) 0-0
Braga (portugál)-Fiorentina (olasz) 0-4 (Jovic 45+1, 60., Cabral 79., 90.)
Kiállítva: Tormena (55. - Braga)

Simán nyert a Fiorentina

Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)