EKL: Vezetett a Fradi, de ezúttal is elmaradt a győzelem a Genk ellen - videók

Négy fordulót követően továbbra is veretlen a Ferencváros az Európa Konferencia Liga-csoportkörben.
Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 20:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 20:40

Csütörtökön 18:45 órától a Genket fogadta a Ferencváros, az Európa Konferencia Liga-csoportkör negyedik fordulójában. A belgiumi találkozóhoz képest két helyen változtatott az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic, aki ezúttal hátrébb rendelte Cebrail Makreckist a jobbhátvéd pozíciójába, így Botka Endre a kispadra szorult, míg támadásban Adama Traoré kapott szerepet, balhátvédként pedig Cristian Ramírez helyett Eldar Civic kapott bizalmat. A vendégeknél bizonytalan volt a korábbi Fradi-játékos, Joseph Paintsil játéka, végül az utolsó sajtóhíreknek megfelelően bevethető volt és a kezdő tizenegybe nevezték.

1. félidő

Ha pedig bekerült a kezdőbe, gyorsan veszélyt is teremtett a Fradi kapuja előtt Paintsil, aki megindult a jobbszélen, majd befelé húzott, Mmaee behátrált, végül a korábbi Fradi-játékos kissé éles szögből engedett el egy nagy erejű lövést, de a léc alá tartó labdát bravúrral védte Dibusz. Négy minutummal később Marquinhos 23 méterről vállalkozott lövésre, veszélyesen is tartott a jobb sarok felé a labda, Vandevoordt szögletre mentett.

A 20. percben eseménydús másodpercek következtek: Adama Traoré esett el két védő szorításában a 16-oson belül, a zöld-fehérek tizenegyest reklamáltak, de a bíró sípja néma maradt, majd rögtön az ellentámadásból hatalmas ziccer alakult ki Dibusz kapuja előtt, de Zeqiri a kapu torkából nem talált be, miközben Mmaee szorításában elesett - a vendégek is 11-est reklamáltak. Végül egy kis szünet után és a videóbíró vizsgálatát követően folytatódhatott a játék. A 23. percben El Khannous balról ívelt át a hosszúra, ahol teljesen üresen érkezett Paintsil és nagy ziccerben, három méterről az oldalhálóba fejelt.

A szünet előtt nem sokkal Makreckis indult be a jobbszélen, egy kis szerencsével elé is pattant a labda a 16-oson belül, majd az alapvonalról vissza passzolt lövésre, Marquinhos léc alá tartó kísérletét pedig bravúrral védte Vandevoordt.

2. félidő

Az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően tehát a budapesti találkozó első félidejében sem esett gól, a szünet után azonban erre nem kellett sokat várni. A 47. percben Abu Fani lőtt a 16-oson kívülről, épp oda, ahol Vandevoordt állt, de a kapus "páncélmellényéről" kipattant a labda, amire lecsapott Pesic és 8 méterről a jobb sarokba helyezett, 1-0.

Sajnos nem tartott sokáig az előny, a 62. percben Galarza bal alsóba tartó lövését védte Dibusz, de a kipattanóra érkezett Munoz és a jobb sarokba helyezett, 1-1. A találatnál a Ferencváros éppen emberhátrányban volt, miután Munoz néhány pillanattal korábban durván megtaposta Samy Mmaee bokáját, akit ápolni kellett, majd nem is tudta folytatni a játékot - a vendégek védője csak sárgát kapott.

Ezt követően mindkét csapat próbálkozott lövésekkel, de ezeknél egyik kapusnak sem kellett játékba avatkoznia Abu Fani, Ben Romdhane és El Khannous próbálkozásainál sem.

A hajrában mindkét edző változtatott a csapatán, Stankovic hármat is cserélt a 79. percben, de sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk. A hosszabbítás első percében azonban majdnem meglett a győztes gól a Fradinak, Makreckis tüzelt 16 méterről, a bal alsóba tartó bombát azonban Vandevoordt szögletre ütötte.

A két csapat végül ezúttal sem bírt egymással, így továbbra is hat-hat ponttal, veretlenül állnak az F-csoportban.

Európa Konferencia Liga, F-csoport

Ferencváros-Genk 1-1 (Pesic 47., ill- Munoz 62.)

FTC: Dibusz – Makreckis, Mmaee (Aaneba, 63.), Cissé, Civic - Sigér (Esiti, 79.), Abu Fani, Zachariassen (Ben Romdhane, 51.) – Marquinhos, Pesic (Lisztes, 79.), Traoré (Botka, 79.).

Genk: Vandevoordt - Munoz, Sadick, Cuesta, Arteaga - Baah, Hrosovsky, Heynen (Galarza, 33.), El Khannous - Paintsil (Fadera, 73.) - Zeqiri (Sor, 88.).

Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.