Fotó: fradi.hu

EKL: Dibusz-bravúrokra is szükség volt, de idegenben is hozta a kötelezőt a Fradi - videó

Zachariassen az első, Samy Mmaee a második félidőben talált be, így összesítésben 6-0-val jutott tovább a Fradi. A következő körben a máltai Hamrun jön.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 22:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 22:50

1. félidő

Mindkét oldalon helyzetekkel indult a találkozó, az 5. percben Traoré az ötös jobb sarkáról lőtt Marquinhos passza után, de a hazaiak kapusa védett.

A túloldalon aztán Dibuszt is megtornáztatták párszor, előbb Burke lövésébe kapott bele Kenny a kapu előtt, a Fradi kapusának nagy reflex kellett a védéshez, majd Kenny fejesét szedte ki a léc alól szép mozdulattal a csapatkapitány - a kettő között pedig a felső kapufa segítette ki a Fradit.

A 28. percben Traoré beadása pattant meg egy hazai védőn, Pöhls a kapufa segítségéve mentett. Két percre rá vezetéshez jutott a Fradi: Adama Traoré cselezett befelé a jobboldalról, majd felpasszolta a labdát Vargának, aki egy szép érintéssel Zachariassen elé továbbított, a norvég támadó középpályás lövése pedig egy védőn megpattanva a jobb alsóban kötött ki, 0-1.

2. félidő

A fordulás után hat perccel Cleary fejelhetett jó helyzetből, öt méterről, de a jobb sarok mellé ment a próbálkozása.  Az 59. percben egy gyors kontratámadás után Owusu lőtt jobbal, de kísérletét blokkolták a védők, majd két percre rá Zachariassen kínálta meg 15 méterről Pöhls kapust, aki azonban a helyén volt.

A 72. percben Marquinhos ment el a bal szélen, visszatette a labdát Owusunak, akinek erős lövését Pöhls a léc segítségével szögletre tolta. A 84. percben kis híján tovább növelte előnyét a Fradi, gólt is lőtt Owuwu Marquinhos remek passzából, de az asszisztens szerint lesről.

A hátralévő időben már csak a Ferencváros részéről voltak lehetőségek, előbb egy igencsak érdekes szituáció következett, amikor Marquinhos 10 méteres lövését kifejelte a hazai kapus, majd a 90. percben Lisztes passza után Mmaee 15 méterről a bal sarokba helyezett, eldöntve ezzel ezt a találkozót is.

A párharc már az odavágón eldőlt, összesítésben pedig 6-0-val jutott a következő körbe a Fradi, amely a 3. fordulóban a máltai Hamrun ellen találkozik.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Shamrock Rovers-Ferencváros 0-2 (Zachariassen 30., Mmaee 90.)

Shamrock: Pöhls - Cleary, Lopes, Hoare (Finn, 71.) - Gannon, Noonan (Burt, 62.), Poom, O'Neill (Watts, 46.), Cruise - Kenny (Greene, 62.), Burke (Razi, 62.).

FTC: Dibusz - Makreckis, Mmaee, Cissé (Knoester, 66.), Ramírez (Pászka, 46.) - Sigér (Esiti, 46.), Ben Romdhane - Traoré (Owusu, 46.), Zachariassen, Marquinhos - Varga B. (Lisztes, 66.).

Továbbjutott: Ferencváros - összesítésben 6-0-val

EKL: Drámai búcsú, a 95. és a 122. percben kapott góllal esett ki a Kecskemét - videók
Jól indult a találkozó és nagyon sokáig úgy tűnt, hogy meg is lesz a továbbjutás a KTE-nek, de a rendes játékidő és a hosszabbítás legvégén is gólt kapott Szabó István csapata, így búcsúzott.
Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.