Fotó: Slovenský futbalový zväz

Eb-selejtezők: Az ex-Fradi-támadó góljával taroltak a szlovákok, a portugálok 9-et (!) rúgtak egy továbbjutásra esélyes csapatnak

Szlovákia Liechtensteint intézte el sima 3-0-val, míg a portugálok annak a Luxemburgnak rúgtak egy kilencest, amely még ki is juthat az Eb-re. Bosznia és Hercegovina Kodróval és Civiccsel szenvedett vereséget Izlandtól.
Budai László 2023. szeptember 11., hétfő 22:44
Szerző: Budai László 2023. szeptember 11., hétfő 22:44

A szlovák válogatott parádésan kezdte a Liechtenstein elleni Eb-selejtezőjét: Hancko, Duda, valamint az FTC ex-támadójának, Róbert Maknak a góljával hat perc alatt elhúztak 3-0-ra. Ez elég is volt ahhoz, hogy magabiztosan begyűjtsék a három pontot a J-csoportban.

Ugyanebben a hatosban a portugálok megsemmisítő, 9-0-s csapást mértek arra a Luxemburgra, amelynek még ezek után is van esélye a továbbjutásra, ugyanis hat meccs után 10 ponttal a harmadik helyen áll (a szlovákok 13 egységgel a másodikok). A portugáloktól hárman is dupláztak: Inacio, Goncalo Ramos és Diogo Jota is kétszer talált be.

A bosnyákok akkor kaptak gólt, amikor már mindkét NB I-es légiósuk - a 67. percben beálló, fehérvári Kenan Kodro, valamint a 87. percben pályára lépő, ferencvárosi Eldar Civic - is szerepelt, ezzel a 92. perces találattal kaptak ki 1-0-ra Izlandtól.

Eb-selejtezők, 6. forduló

D-csoport

Lettország-Wales 0-2 (Ramsey 29. - 11-esből, Brooks 96.)

J-csoport

Portugália-Luxemburg 9-0 (Inacio 12., 45+4., Ramos 18., 34., Diogo Jota 58., 77., Horta 67., Fernandes 83., Joao Félix 88.)

Izland - Bosznia-Hercegovina 1-0 (Finnbogason 92.)

Szlovákia-Liechtenstein 3-0 (Hancko 1., Duda 3., Mak 6.)

Eb-selejtezők: Szalai csapattársa közel lőtte a horvátokat az Európa-bajnoksághoz
A horvát válogatott Kramaric találatával nyert 1-0-ra Örményországban.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.