Dárdai a két 11-est összebénázó játékosát ekézte a döntetlen után: "Felhozta az ellenfelet"

A Herthát irányító Dárdai Pál a két 11-est összehozó védőjét vette elő a Fortuna Düsseldorf elleni 2-2 után.
Csakfoci.hu 2024. január 22., hétfő 18:20
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 22., hétfő 18:20

Mint arról a csakfoci.hu is beszámolt, 2-2-s döntetlennel ért véget a Hertha BSC és a Fortuna Düsseldorf bajnokija vasárnap, a Bundesliga 2 első 2024-es fordulójában, úgy, hogy a berliniek kétszer is vezettek az Olimpiai Stadionban, de végül a győzelmet nem tudták megszerezni.

A Hertha magyar vezetőedzője, Dárdai Pál az első félidővel elégedett volt ("nagyon koncentrált és nagyon jó" teljesítményről beszélt), de a szünet utáni düsseldorfi büntetőért, sőt, büntetőkért, illetve az ellenfél "felhozásáért" egyértelműen egyik játékosát tette felelőssé.

A mérkőzés 48. és 54. percében a Hertha középső védője, Marc Oliver Kempf két büntetőt is összehozott a Jona Niemiec ellen elkövetett ügyetlen szabálytalansaival, de a Hertha szerencséjére Christos Tzolis legalább a második 11-est kihagyta.

- Meg kell mondanom őszintén: Kempf felhozta az ellenfelet - mondta a magyar a Sky-nak. - Vannak pillanatok, amikor nem érdekel, hogy öreg vagy fiatal játékos vagy, vannak pillanatok, amikor el kell gondolkodni a dolgokon - fogalmazott keményen a tréner a Kicker cikke szerint a 28 éves bekk kapcsán.

Dárdai ugyanakkor azt is elismerte, hogy csapata "a határon volt" a második félidőben, és hogy "a végén a Düsseldorf nyerhetett volna".

De végül maradt a 2-2, amivel Dárdai összességégben azért elégedett volt. A tabellát tekintve ugyanis Fortuna "nem lépett el, és ez fontos számunkra". A Hertha 26 ponttal a nyolcadik helyen áll a Bundesliga 2-ben, és öt pont a hátránya az ötödik helyen álló Düsseldorf mögöt.

- Otthon pedig erősek vagyunk, és még sok hazai meccsünk van - magyarázta a Hertha-ikon, aki már tíz bajnoki mérkőzés óta veretlen csapatával.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.