Fotó: Kicker

Hertha: Kétszer is vezettek, két Dárdai is beállt, de mégsem nyertek a szomorú bajnokin - fotók

2-2-s döntetlennel ért véget a Hertha BSC és a Fortuna Düsseldorf bajnokija vasárnap, a Bundesliga 2 első 2024-es fordulójában.
Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 16:13
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 16:13

Komoly esélyt szalasztott el a Hertha arra, hogy felzárkózzon az élmezőnyre a Bundesliga 2 tabelláján. A Dárdai Pál vezette berlini gárda vasárnap kétszer is vezetett az Olimpiai Stadionba látogató Fortuna Düsseldorf ellen (az első fővárosi gólt a volt debreceni és diósgyőri csatár, Haris Tabakovic szerezte), de végül meg kellett elégednie az egy ponttal (2-2) mintegy 42 ezer szurkoló előtt.

Sőt, a vendégek akár a győztes találatot is megszerezhették volna, de az 56. percben, már 2-2-s állásnál kimaradt a görög Tzolis (második) büntetője.

A Herthánál csereként állt be a sérüléséből felépülő Dárdai Palkó (82. perc) és Dárdai Márton (59. perc) is, öccsük, Bence azonban még hiányzott a keretből.

Az egy ponttal a nyolcadik helyen áll a tíz mérkőzés óta veretlen Hertha a tabellán, lemaradása nyolc pont a már osztályozós pozícióban lévő Hamburg mögött.  A vasárnapi mérkőzés előtt a játékosok és a szurkolók is megemlékeztek a mindössze 43 éves korában elhunyt klubelnökről, Kay Bernsteinről - és Tabakovic az első gólját követően is a tragikusan fiatalon távozott klubvezetőnek üzent (A "Mi, herthások mély szomorúságban vagyunk" felirat szerepelt a feltartott pólón).

Bundesliga 2, 18. forduló:

Hertha BSC - Fortuna Düsseldorf 2-2 (Tabakovic 30., Scherhant 46., ill. Johanesson 44., Tzolis 50. - 11-esből)

Dárdai Pált is sokkolta a Hertha-elnök halála: "Minden játékosnak a rendelkezésére bocsátunk egy pszichológust"
A Herthánál továbbra is próbálják megemészteni, hogy kedden váratlanul elhunyt Kay Bernstein, a klub elnöke.