Fotó: facebook.com/SKSlovanBratislava1919

Csúcsrangadó: Kalmár nagy góljával vezetett, de kikapott a DAC Pozsonyban - videó

A  Slovan Bratislava hátrányból fordítva győzött 2-1-re a Dunaszerdahely ellen a két csapat vasárnapi, szlovák élvonalbeli rangadóján.
Dudás Gábor 2023. április 9., vasárnap 19:32
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 9., vasárnap 19:32

A 18 meccses veretlenségi sorozatban és hatpontos előnyben lévő DAC úgy érkezett a Slovan elleni rangadóra, hogy már egy döntetlennel is nagy lépést tehetett volna több mint 100 éves története első szlovák élvonalbeli bajnoki címe felé.

A vendégeknél ugyanakkor hiányzott a szinte teljes támadósor, hiszen Krstajic, Gavric és a múlt héten fontos gólt szerző Ramadan is kidőlt sérülés miatt. Ennek ellenére a csallóköziek játszottak jó ideig veszélyesebben, de az ő játékukban is sok volt a pontatlanság.

A játék képen a szünet után sem változott és a 64. percben megszületett a Dunaszerdahely - érdemtelennek aligha nevezhető - vezető találata. A csapatkapitány, a magyar válogatott Kalmár Zsolt Pinto lekészítését követően lőtt szép gólt a léc alá 16 méterről (0-1).

Nem sokáig örülhetett azonban a DAC és szurkolótábora: mintegy másfél perccel később Cavric egyenlített szerencsés körülmények között (1-1), majd Aboubakari fejese már a Slovan vezetését jelentette a 70. percben (1-2).

A hajrában így is megszerezhette volna a fontos pontot a DAC, de a 82. percben Niarchos kevéssel a kapu mellé fejelt. Így maradt a 2-1, a DAC előnye három pontra olvadt a Fortuna Liga tabellájának élén, de még mindig a saját kezében van a remélt bajnoki cím sorsa.