BL: Gulácsi védhetetlen szólógólt kapott a Real Madridtól, előnyben a City is - videók

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a Real Madridot fogadta a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén, és 1-0-ra kikapott hazai pályán. A címvédő Manchester City Koppenhágában, Kevin De Bruyne remeklésével került előnybe.
Csakfoci.hu 2024. február 13., kedd 22:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 13., kedd 22:59

Lipcsében remekül kezdte a meccset a hazai együttes és másfél perc után a kapuba talált - igaz, lesről -, majd szinte rögtön ezután újra helyzetbe került. Az első húsz percben a Realnak láthatóan komoly nehézségeket okozott a lipcseiek játéka, ám a hazai helyzetek rendre kimaradtak. A folytatásban javult a vendégegyüttes és a szünetig mindkét félnek akadt még lehetősége, ám ezekkel egyik sem tudott élni.

A fordulás után Brahim Diaz gyönyörű góllal gyorsan előnyhöz juttatta a spanyol gárdát (Gulácsi Péternek esélye sem volt a remek tekerésénél, Willi Orbán viszont talán kiléphetett volna a fiatal támadóra), azonban az RB Leipzig hátrányban sem roppant össze, de hiába jutott el helyzetekig, képtelen volt a kapuba találni. A Real a lefújásig szintén nagy helyzeteket hagyott kihasználatlanul, de az eredmény már nem változott.

Koppenhágában a Manchester City óriási fölényben játszott, és az első félidőben rengeteg helyzetet dolgozott ki, amiből kettőt értékesített, előnye azonban csak egy gól volt a szünetben. A második játékrész már kevéssé volt mozgalmas, de Josep Guardiola vezetőedző csapata a hajrában megduplázta előnyét és szinte eldöntötte a párharcot. A belga karmester, Kevin De Bruyne egy góllal és két gólpasszal zárta az összecsapást.

A visszavágókat március 6-án rendezik Madridban és Manchesterben. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések:

RB Leipzig – Real Madrid 0-1 (Brahim Díaz 49.)

FC Köbenhavn – Manchester City 1-3 (Mattsson 34., ill. De Bruyne 10., B. Silva 46., Foden 92.)

Ugyanazt az edzőt akarja a Barca és a Real, Mbappénak nem tetszik a madridi ajánlat – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.