BL: "A Liverpool jobban fog szenvedni"; "A 2-0 egy veszélyes eredmény" - visszhangok, videó

A szerdai Liverpool-Villarreal Bajnokok Ligája-elődöntő (2-0) góljai, edzői nyilatkozatai és a meccs hőse. Visszhangok.
Dudás Gábor 2022. április 28., csütörtök 9:55
Szerző: Dudás Gábor 2022. április 28., csütörtök 9:55

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:

Liverpool – Villarreal 2-0 (Henderson 53., Mané 55.)

Beszámoló itt!

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Gomez 81.), Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson (Keita 72.), Thiago – Luis Díaz (Origi 81.), Salah, Mané (Jota 73.)

Villarreal: Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinán (Trigueros 72.) – Capoue, Parejo (Aurier 72.), Chukwueze (Dia 72.), Coquelin (Pedraza 57.) – Lo Celso, Danjuma (Alcacer 86.)

EDZŐI NYILATKOZATOK

Jürgen Klopp (Liverpool): - Még csak félidő van, se több, se kevesebb.

A 2-0 egy veszélyes eredmény. Még mindig el kell végeznünk a teljes munkát, még semmi sem dőlt el.

A legjobb példa erre, hogy amikor játszol egy meccset és a szünetben 2-0 az állás, de a második félidőben teljes készenlétben és 100%-os hangulatban kell lenned. Ha nem úgy játszunk, mint az első "félidőben", akkor minden előnyünk elszáll. Odamegyünk a visszavágóra, trükkös lesz a légkör, nyilvánvalóan más, mint ma este. A Villarreal játékosai az életükért és az edzőjükért is küzdenek majd. És azt szeretem, ha mi is minden erőnkkel harcolunk. Ha olyan eredménnyel győznek le minket, amivel bejutnak a döntőbe, akkor megérdemlik, ha nem, akkor mi érdemeljük meg. Ilyen a verseny.

Unai Emery (Villarreal): - Nem mondhatunk semmi rosszat a győzelmükről, mert teljesen megérdemelték. Az első félidő számunkra nagyon jól sikerült, de nem tudtunk elég jó ellentámadásokat vezetni és jó átmeneteket csinálni. Volt két-három lehetőségük a gólszerzésre, de akkor jobban védekeztünk, mint a második félidőben. A fordulás után nyomtak és megérdemelték a gólt. A 2-0 jó eredmény számukra, nekünk persze nem, de megpróbálunk álmodni, hogy valami mást érjünk el otthon a szurkolóink segítségével.

A jövő heti meccs nagyon-nagyon más lesz, mint a ma este. És nagyon nehéz is. Talán taktikailag változtatunk valamit, de szerintem a következő mérkőzésen jobban fognak szenvedni, mint ma. De el kell, hogy ismerjem, lehetett volna ez rosszabb is, mint 2-0.

A MECCS HŐSE ÉS REKORDERE

Sadio Mané a Villarreal elleni góljával beállította Didier Drogba Bajnokok Ligája-rekordját, Jürgen Klopp pedig nem véletlenül dicsérte a Liverpool szenegáli csatárát. A 30 éves játékos az elmúlt hat liverpooli fellépésén hat gólt szerzett és egy gólpasszt is adott, a szerdai találatával pedig utolérte Drogbát, mint a BL kieséses szakaszában legtöbb gólt szerző afrikai játékost.

Mane és Drogba egyaránt 14-szer talált be a csoportkör után, a Vörösök 10-es számú játékosa azonban jóval kevesebb mérkőzésen érte el ezt a határt, a Chelsea korábbi elefántcsontparti kiválóságának 46, míg a szenegáli támadónak csak 25 találkozóra volt ehhez szüksége.

- Képes a bal oldalon és középen is játszani, ráadásul mindkét poszton világklasszis. Ráadásul nálunk még a jobbszélen kezdett, az idősebbek még emlékezhetnek egy, az Arsenal ellen innen szerzett góljára is. Úgyhogy egy abszolút kiemelkedő játékos. Imádom - mondta játékosáról Klopp.